• BIST 79.933
  • Altın 125,211
  • Dolar 3,0841
  • Euro 3,3545
  • Trabzon 16 °C

Büyükliman her şeyi başaracak güçte!

Hasan Bahadır

Sezonun başlamasına kısa bir süre kala, başkanlığı ve yönetimi devraldık. Az zamanda yeni bir takım ve yönetim oluşturarak kolları sıvadık. Zor fakat değecek bir mücadeleye atıldığımızın farkındaydık.

Vakfıkebir’in buna ihtiyacı vardı. Yönetici arkadaşlarımla ve futbolcu kardeşlerimle müthiş bir sinerji oluşturduk. Sımsıkı kenetlendik. Üstesinden gelebileceğimize inandık. Hepimiz özveriyle çalıştık. Ve hep beraber başardık. Sonunda şampiyon Büyükliman oldu! Emeği geçen ve katkısı bulunan herkese teşekkürlerimizi sunarız. Eski Bakan Yardımcısı Muhammet Balta Beyefendi’ye ve Vakfıkebir Belediye Başkanımıza her daim güçlerini, enerjilerini ve desteklerini bizden esirgemedikleri için şükranlarımızı bildiririz. Bir yerin tanıtımının en büyük öğelerinden biri sporda elde ettiği başarıdır. Bakıldığında birçok ilin bünyesinde bulunmayan marka değerleri Vakfıkebir’de vardır. Vakfıkebir bu gücüyle her zoru aşabilecek potansiyeldedir. Kısır döngülere kapılmayalım. Siyaset üstü davranalım. Adamlarımıza sahip çıkalım. Arkalarında duralım. Vakfıkebir’in huzurunu kaçıracak, birliğini ve beraberlerini sarsacak eylemlerden kaçınalım. Herkes haddini, hududunu bilirse çok daha güzel işlere imza atarız.

Bu şarkı burada bitmez. Yol uzun. Fakat biz azimliyiz. Daha önemli başarılar, zaferler bizi bekliyor. Bizde her güçlüğün altından kalkacak kudret var. Yeter ki iyi niyetimizi ve sağduyumuzu muhafaza edelim. Vakfıkebir’e her şey yaraşır.

Tüm bunlar bir yana, Vakfıkebir Mülki Amiri’nin aldığımız bu başarıyı yok sayması ve ilgisiz kalması bizi derinden üzmüştür. Diğer ilçelerde bu işler böyle yürümüyor. Muhtarından kaymakamına herkes en ufak bir başarıda sevgi yumağına dönüşüyor. İnsanlar elinden geldiğince ilçesinin kulübüne katkı sağlamanın derdine düşüyor. Ama nedense Vakfıkebir’de zaferlerin takdir edilmesi bir yana üzerlerinin kapatılması için azami çaba harcanıyor. Bu da çok enteresandır.

Bizi yalnız bırakmayanlar ise... Hasbahçe, Gökhan Saral, Celil Hekimoğlu ve adını sayamayacağımız gizli kahramanlar... Sağ olun... Var olun!

Ve Prof. Doktor Osman Aynacı... Yoğun bir mesaisi olmasına rağmen, elini taşın altına sokmaktan hiç kaçınmayan, maddi ve manevi her zaman kulübümüzden desteklerini eksik etmeyen Osman Hoca’ma... Sezon başında takımın dümenine geçen Salih Boz Hoca’ya... Dümeni devralan Erman Öncü Hoca’ya... Ve futbolcu arkadaşlarıma... Teşekkürü bir borç biliriz...
Büyükliman sizlerle güçlü!

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Karadenizin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (462) 321 41 11 | Faks : 0 (462) 321 37 70 | Haber Scripti: CM Bilişim