• Trabzon13 °C

Sokaktaki Adam

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şevket Arz kimleri neden topluyor!

11 Ekim 2013 Cuma 10:19

Şevket Arz CHP’nin eski milletvekillerinden. Her seçimde adı gündeme gelen bir isim. Kendisi her ne kadar “Ben artık siyasette yokum” dese de adı yine her seçim öncesi CHP’de gündeme geliyor. Bir çok CHP’li dostumuz Arz’ın Ortahisar Belediye Başkan adayı olarak biçilmiş bir kaftan olarak görüyor. Arz ise ısrarla adımı anmayın yokum diyor. Belli ki Arz, Deniz Baykal CHP’ye dönmeden siyasete dönmeyecek gibi.

Ancak, Şevket Arz yarın çok önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor. Bilmeyenler için hatırlatalım Arz, namı değer boklu derenin çocuğudur. Oraların yiğit evladıdır. Boklu derenin taşını toprağını her bir evinin kapısını bilen, yaşayan biridir.

Arz, yarın boklu deredeki dostlarını bir araya topluyor hem de boklu derede. Dostları mahalle arkadaşları ile bir araya geliyor. Boklu derenin ünlüleri kadınlı erkekli hasret gidecekler.

Bu buluşmaya önderlik edecek olan Arz, ne kadar siyasette uzağım dese de boklu deredeki bu buluşma, siyaseti de hareketlendirecek gibi.

Yoksa Arz, Ortahisar için ikna mı oldu.?

Yoksa Arz bu iknasından sonra Ortahisar’ın tam ortasından mesaj mı verecek?

Bakalım ne yapacak?

Bu buluşma hakikatten renkli olacak.

Biz de orada olacak ve gözlem yapacağız.

arz.jpg

Tepki koymayanlar değil, koyanlar kusurlu oldu

Yok anam yok, biz adam olmayız. Dün Tanjant’da bir esnaf kahvesinde oturdum, yerel  gazeteleri okuyayım dedim. Göz attım. Hala, şehirde gazetelerin de gündeminde Trabzonspor’un Trabzon’dan bazı çevrelerce sahiplenilmediği gündemi tartışılıyor. Bereket ki eski başkanlar konuşmuş. Hacıosmanoğlu’na  destek vermişler.

Bu arada benim de dikkatimiz çekmiş taktirimi de toplamıştı, il genel meclisinin Hacıosmanoğlu’na desteği ve yanında olduğunu açıklaması birilerinin hoşuna gitmemiş.

 Ahhhh Trabzon ahhhh.

 Kişisel hesaplarını Trabzonspor üzerinden ne çok de görmeye meraklısın. Ahaaa Trabzon aaahh, başkanın Saraçoğlu’nda linç edilirken  sayfalarında haber değeri bile görülmeyen ama Aziz Yıldırdım’ın suç duyurusu ile İbrahim Hacıosmanoğılu’nun hakkında hapis cezası istendiğine dair iddianameyi manşetten veren gazete de, başkana sahip çıkılmasının hesabını gazetelere çıkayım da nasıl çıkarsam çıkayım diyen birilerinin üzerinden soruyor.

Ahhh Trabzon’um aaahh, burası Trabzon, herkesin bir hesabı var ama kimse Allahın hesabını hesap etmiyor ne diyelim..

haciosamanoglu.jpg

Gümrükçüoğlu’nun etrafındaki yanar dönerler..!

Şöyle birkaç günden bu yana Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu takip ediyorum. Sokakta, belediye otobüsünde mahalle toplantılarında.

Yanında öyle fır dördüler türemiş ki tüylerim ürperiyor. Başkan göreve seçildikten sonra umduğunu bulamayıp parti kulvarlarında koridorlarında Değirmendere’de Kalkınmada olmadık şekilde aleyhine konuşanlar belli ki bir yerlerden bilgiye ulaştılar Başkanın yeniden aday gösterileceğini öğrendiler hemen başkanın kapsama alanına girdiler. Anaaamm, gördükçe bu tipleri kusasım geliyor. Başkana bir yağ bir yağ, dükkanındaki bütün yağlar bitti ya.

Başkan da bunları elbette biliyor görüyor. Ama ne yapsın ki siyaseten onlara tahammül ediyor.

gumrukcuoglu2.jpg

Nazım Özcan bu seçimde ne yapacak?

Kunduracılar Caddesindeydim, Nevzat Şakar’a uğrar halini hatırını sorarım diye düşündüm. Baktım Ali Özbak orada, Hasan Kurt da. Süleyman Atal da, Nadir Saral orada. Birini de Ergun Ata’ya benzettim ama o muydu değimliydi bilemiyorum.

Mekana girmekten vaz geçtim, muhabbeti bölmeyeyim diye. Girsen şimdi ortama konu değişecek çok önemli mevzuya limon olacağım. O esnada telefonum çaldı, Ömer Dayı arıyor. CHP’nin Ortahisar Belediye Başkan aday adayı Dayı, Nazım Özcan’ın yanından aradığın söyledi. Söyleyince de başladım şeytanın avukatlığını yapmaya. Nazım Özcan Trabzon siyasetinin ilkeli bir ismidir ne yazık ki CHP kısır çekişmelerden O’nu bir türlü içine sindiremedi. Özcan’dan korkan derin CHP’liler Ortahisar seçimlerinde Özcan’ın etkinliğini kullanmak gibi bir niyetleri yok görülüyor. Ama Ömer Dayı, nereden nasıl başlanacağını biliyor. Özcan’dan taktik alıyor. Akıllı adam Ömer Dayı

1378371_599928526735808_201062581_n.jpg

 

Leyla Kalaycı Yavuz büyükşehre mi Ortahisar’a mı?

Belki iddialı bir söz olacak ama şu anda Trabzon’un her bir yoksul mahallesinde en çok tanınan kişi Belediyenin sosyal yardımlarını organize eden Leyla Kalaycı Yavuz’dur. Leyla Kalaycı Yavuz’un bu yerel seçimlerde belediye meclis üyeliği hemen hemen kesin gibi. Ancak yeri belli değil. Ortahisar mı, büyükşehir mi? Bunun da kararını kendi değil, Büyükşehir belediye başkan adayı (Ak Parti’den tabi) kim olursa o verecek. Yavuz’un gönlü vekillikte ama bu yerel seçimlerde Gümrükçüoğlu aday olarak ilan edilirse O’nu, büyükşehir’den meclis üyesi olarak aday gösterecek.

leyla-kalayci-yavuz.jpeg

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 311 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Ezan sesine dava açıldı!
  • Dünyanın en ilginç minaresi
  • Ateş Olmayan Yerden
  • Köşk, çantada keklik değil!
  • E-Bilet uygulaması fişlemelere neden olur mu?
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Karadenizin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (462) 321 41 11 / Faks : 0 (462) 321 37 70 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA