Trabzonspor, ligin 2. haftasında galibiyet umuduyla gittiği Antep’ten eli boş döndü. Hem de çok kötü bir futbolla. Tam da takım bir havaya giriyor derken!

Sinyaller daha önceden yanmaya başlamıştı aslında. Kasımpaşa maçı her ne kadar kazanılmış olsa da 2. yarının başında rakibin boş kaleye golü atamaması; o maçın kırılma anıydı. Gaziantepspor maçının ilk yarısında da boş kaleye atılamayan bir gol girişimi vardı, bu da Trabzonspor için 2. kırılma anıydı. Ama sonunda Orkan geldi ve kırılmaların ardından patlamayı yaşattı Bordo-Mavililer’e...

Trabzonspor, Antep maçından da 3 puan ile ayrılabilirdi ama futbol olarak yine de vasatı aşamayacaktı. Mehmet’in, Bero’nun bulduğu net pozisyonlar gole çevrilmiş olsa da sinyaller yanmaya devam edecekti; özellikle de sağ kanat için...

Suratları asmayın, gemileri yakmayın; bu sonuç takımı kendine getirme adına güzel bir tokat olabilir! Olmuştur da... Son not: İbanez varsa İbanez oynar deyip, bu konuyu kısa kesiyorum! Şimdi gelin Gaziantepspor- Trabzonspor maçını farklı istatistik rakamlarıyla açıklayalım:

*Trabzonspor maç boyunca sağ kanattan 11 atak girişimi yaparken, sol kanattan 24 atak girişimi yaptı. Bordo-Mavililer merkezden ise 6 defa geldi.

*Trabzonspor maç boyunca 26 orta yaparken; bu ortaların 10’u(2’si başarılı) sağ kanattan, 16’sı(3’ü başarılı) sol kanattan yapıldı.

*Trabzonspor’un kalecisi Onur Recep Kıvrak, maç boyunca 11 degaj atışı yaparken; bunların 4’ü başarılı oldu...

*Buna karşın Trabzonspor sağ kanattan 12, sol kanattan 17, merkezden de 10 atak yedi.

*Rakip maç boyunca 12 orta yaparken; bunların 7’si sağ kanattan, 5’i sol kanattan geldi. Trabzonspor bu ortaların hepsini karşıladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com