Tek ümidimizin var olduğu Türkiye Kupası maçında Akhisar’ı ağırladık. Hami’nin gelişi seyirciyi ateşledi fakat takımı ise tam tersine rayından çıkmış tren gibiydi. Tamam, sakatlarımız çok bunu anlıyorum.

Peki, senin elinde Douglas gibi bir stoperin varken Musa ve Salih nereden aklına geldi Hami kardeş. Bu ikiliyi gören bütün teknik adamlar, takımlarını sana karşı öyle cesur öyle korkusuzca oynatırlar ki buna sen bile şaşırırsın. Seni de acemi çaylak gibi görürler. Çünkü rakibe karşı bu oyuncularla oynadığın zaman büyük bir avantaj sağlamış oluyorsun. Trabzonspor’da futbolcuların çoğunluğu vurdumduymaz durumdalar. Adeta acemiler mangası gibi bir takım. Bu kadar pas hatası yapılır mı? Kendi sahasında oynadığı basit bir takıma karşı bile 45 dakikada tek gol girişimi olmaz mı? Maalesef bizim takım böyle oynuyor işte. Mehmet Ekici olmadığı zaman tüm oyun planlarımız alt üst oluyor.

Bu maçta oyuncularımızın performansına bakıyorum da Erkan kötü, Okay kötü, defansımız komple kötü… Böyle olunca da koskoca bir maç boyunca pozisyon bulamıyorsun. İkinci yarıya Erkan’ın yerine Muhammet’le başladı Trabzonspor. Maç başlar başlamaz da büyük bir talihsizlik yaşadık. Maalesef Güray’ın kolu çıktı ve mecburen değişikliğe gidildi. Fakat burada bile Sefa’yı değil de Marin’i oyuna almalıydı Hami hoca diye düşünüyorum.

İkinci yarı çift santrafora geçen Trabzonspor, baskılı oynamaya başlasa da net pozisyon bulan taraf konuk ekipti. Fakat talihsizlik Trabzonspor’un yakasını bir türlü bırakmadı. Bu kez de Cardozo sakatlandı, yerini Marin’e bıraktı. Marin’in de pek fazla bir katkısı olmayınca maçta Akhisar’ın galibiyetiyle bitti. Bizim de tüm hayallerimiz tükenmiş oldu bu sene.

Başkana bir tavsiye de bulunacağım. Trabzonspor’daki Kayserililerin, kökünü bu takımdan kazımalısın. Onların oynadığı takım maalesef bu ligde başarılı olamaz. Bana göre bu maçın katili Hami’ydi. Defansı akıllıca kurmuş olsaydı, değişiklikleri de akıllı yapmış olsaydı bu kadar kolay gol yemezdik ve maçı da kaybetmeyebilirdik. Hakem de rezil bir maç yönetti. Adeta oyunun el freniydi. Maçın en az 10 dakikasını gasp etti diyebilirim.

Seyircimize gelince her mağlubiyette yabancı maddeler atılmaz. Ben böyle seyirci istemiyorum. Trabzonspor’a zarar veren herkes bence haindir. Seyircisiz oynayalım daha iyi neticeler alırız diyorum ben.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com