Trabzonspor tarihinin en önemli ve en sevilen futbolcularındandı.


Bordo-Mavili formayı giydiği süreçten günümüze, yedisinden yetmişine kadar herkesin tanıdığı, bildiği, takdir ettiği bir isimdi. Futbolculuk kariyeri boyunca hiç eleştirildiğini görmedim, herkes ondan övgüyle bahsederdi.

Trabzon O’nu, O da Trabzon’u çok seviyordu. Trabzonspor kariyerinin ardından futbolculuk hayatını Avrupa’da noktalandırdıktan sonra Türkiye’ye teknik direktör olarak döndü. Kirlenmiş düzene biraz fazlaydı ama saha içindeki temiz kalma savaşını saha dışında da sürdürdü.

Anlayacağınız Türk futboluna fazlaydı O.
 

Boğazına kadar çamurun içinde batmış Türk futbolunda temiz kalabilen, takdir edilecek bir isimdi. İnandıklarını söylemekten hiç çekinmedi. Haksızlığı kendi takımı bile yapsa sessiz kalmadı, kendi cezasını kendisi kesti. O hak etmedikleri bir gol attıktan sonra, futbolcularından gol yemelerini isteyecek kadar temizdi.
 

O’nun adı Shota Arveladze… Bordo-Mavili kulübün unutulmazları arasında zirvede yer alan o temiz futbol adamı, Kasımpaşa’daki görevini bıraktıktan sonra öyle bir açıklama yaptı ki… Trabzon’da fazla ses getirmedi ama sonuna kadar haklıydı. Biz Trabzonsporlular işte tam onun bahsettiği gibiyiz.


“Trabzonspor’a gider misiniz?” şeklindeki soruya Shota, “Eğer bir yere gitmek istemezsem orası da Trabzon. Antrenörlük zor bir iş. Birisi penaltı kaçırır, sen kötü oluyorsun. Orası sevdiğim bir yer; onlar da beni çok seviyorlar. Bu sevgi kaybolmasın” cevabını verdi. Ne kadar utanç verici bir kelime öyle değil mi?


Söylediği için değil söylettiğimiz için… Bir Trabzonlu bir Trabzonsporlu olarak utandım. Böylesine temiz bir adam bizi o kadar iyi analiz etmiş ki; çok sevmesine ve çok sevilmesine rağmen Trabzon’a gelmek istemiyor. Söyleyecek söz yok!

Adam haklı beyler dağılın!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com