Başımıza ne geliyorsa, hep çok sevmekten (!) geliyor. Şöyle ki; MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’ya ‘Zibidi’ dedi. Cora da, “Bizi tahrik etmek için her türlü hakareti yapıyorlar. Bu hakaretlere gerekli cevabı halk sandıkta verdi” şeklinde cevap verdi.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, kendisiyle aynı partiye gönül vermiş eski Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu’na, “Seçimlerde partimize ihanet etti. CHP’liler dişini tırnağına takmış çalışırken, Antalya’da golf oynayanlardan bu partinin öğreneceği bir şey yoktur. CHP üzerindeki bu ‘Volkan’ kamburunu kaldıracağız. Bu adamın partiden ihraç edilmesi için her şeyi yapacağım” dedi.


Canalioğlu ise şak diye cevap verdi: “Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adamı mı diye. Onun gücü Canalioğlu ismini silmeye yetmez.”
Bitmedi
 

MHP Trabzon eski milletvekili Koray Aydın, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na ‘Vıcık vıcık yağcılık kokuyorsun” dedi. Akabinde Hacıosmanoğlu’nun eski yöneticisi Sebahattin Çakıroğlu ise, “Hacıosmanoğlu başkanım olduğu için utanıyorum” şeklinde açıklama yaptı


Seçimden sonra MHP camiası, “Sandık sonuçlarına itiraz ettik. MHP Ortahisar’da 4 sandıkta 245 oyu hanesine yazdırdı. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi. AK Parti cephesi ise, “MHP’nin bir oyu bile artmadı” şeklinde cevap verdi. Ardından yine MHP camiası, “Seçim Kurulu kararı tanınmıyor. Yalan dinimizde münafıklık alametidir” İfadesiyle polemiği devam ettirdi.

 

Buraya kadar, sanki herkes birbirinden nefret ediyormuş gibi bir algı ortaya çıkıyor. Amma velâkin yanılıyoruz.

 

TRT Sanatçısı Hatice Kaçmaz’ı, 16 yerinden bıçaklayarak öldüren, O.M’yi, 30 yıl hapis yatmaktan kurtaran hâkim, gerekçeli kararında ceza indirimine ilişkin şöyle dedi: “İçindeki tutku derecesindeki aşırı sevgiden kaynaklı, duygusallığın etkisi…” Bu yüzden ahlak ve adalet istikametine doğru, bir arpa boyu kadar yol alamıyorsak, Hep bu kara sevdamız yüzündendir muhterem.
 

TURAN TERZİ’NİN MECLİS ÜYELİĞİ!
Malumunuzdur. Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Aydoğdu tüm görevlerinden istifa etti. İstifanın perde arkası ise Arap saçı gibi… Not defterimiz kabarık, ilerleyen günlerde yazacağız. Ama bugün onun yerine Ortahisar Belediye Meclisi üyeliğine seçilen AK Parti Trabzon eski il başkan yardımcısı Turan Terzi’yi yazalım.


Terzi’nin, meselelere çözüm odaklı yaklaşımı ve siyasi donanımı ile Meclis çalışmalarına çok şey katacağı aşikârdır. Şehri tanıyan ve her kesimle diyalog halinde bulunan Terzi, Meclis’in siyasi seviye mekanizmasına da büyük katkı sağlayacaktır. Çünkü o bir gönül insanıdır, Çünkü o, Allah’ın toprağının hepimizi gömmeye yetecek kadar olduğunun bilincindedir. Ona artık daha çok çalışmak, Bize de destek olmak düşer. Allah utandırmasın diyelim.


KASIM’DA AŞK BAŞKADIR
Sinemada izlemiştim. Charlize Theron ve Keanu Reeves’in başrollerini paylaştığı romantik bir filmdi.

Ben de, hazır duygusal bir ayda iken, güzel bir aşk filmi çekeyim dedim. Nişanlanarak filmin fragmanını yayınladım. Evlendiğim de ise galasını yapacağım. Bu vesile ile şahsıma tebriklerini ileten tüm gönül dostlarına teşekkür ederim. İyi ki varsınız!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com