Herkes konuşursa ne olur? Bi’şey olmaz, çorba olur!.. Maalesef ülkemizde “ağzı olan konuşuyor” diyorlar ya... Önüne gelen konuşuyor. Enerji Bakanı Berat Albayrak: “-Elektriğe 18 milyar liralık yatırım yapılacak...” dedi geçen gün... Doğrudur... Çalışma alanıdır, o bilmeyecek de ben mi bileceğim. Bir de doğalgazda yüzde 10 indirim yoldaymış... -Yolda ise gelsin kardeşim... Yoksa biletsiz, kaçak olarak mı binmiş de bir türlü gelmiyor? Bir başka husus; İstikrar için “başkanlık şart...” mış... Ben değil, Bakan Albayrak koyuyor bu koşulu... Ne kafasız imişiz yahu!.. Bunca zamanı niçin harcadık acaba?

“Yandaş basın” olarak tanımlanan bir gazetede okudum haberi: “-Hükümet’in yüksek et fiyatlarına neşter vurmak için ithalatın önünü açmak, fiyatları yüzde 10 düşürecek...” Ne kolaylık di’mi? Keşke, ülkede siyasetteki kısır çekişmeler için de böyle bir yol bulunsa... Baksanıza yeseler birbirlerini doymayacaklar!..

1461 Trabzonspor’un kaldığı hale bak... Ziraat Türkiye Kupası’nda 18 takım arasında kendini görürken meğer serapmış... Aynı grup ekiplerinden Beşiktaş, İstanbul’da Sivas Belediye Spor’u konuk ediyor. Ne tahmin edersiniz? Beşiktaş maçı “garanti” alır. Hayııır... Alamadı... 1461 Trabzonspor’un 7 çektiği Sivas Belediye Spor’a Beşiktaş 4-3 yenilerek sürpriz yaptı. 1461 Trabzonspor yarışta saf dışı kaldı böylece... Gel de şaşma... İşin içinde bir “Bit yeniği” var, diyorlar. “Bit yeniği”ni hiç görmedim de... 1461 Trabzonspor “şike yeniği” oldu, diyenlere de hak vermiyorum. Olan 1461 Trabzonspor ile Şenol Güneş’e oldu!..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com