Kaş yaparken göz çıkarmanın ne olduğunu, önceki gece Trabzon Meydanı’nda uygulamalı şekilde izledik.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzonspor'un 2 haftalığına Atatürk Alanı'na kurmasına izin verdiği bilet satışı kulübesini, süre dolduğu için vinç marifetiyle kaldırmak istedi!

Oysa aynı gün Trabzonspor yöneticileriyle yapılan görüşmelerde, bilet satışı için kulübenin biraz daha orada kalması talep edilmiş, ‘Ucubeye benziyor’ eleştirilerini ortadan kaldırmak için daha estetik bir hale dönüştürülmesi ve kalıcı olarak Meydan’daki bir noktada konuşlandırılması kararlaştırılmıştı.

Buna rağmen, Trabzonspor yöneticilerine ‘Gece saat 24.00’a kadar kaldırın yoksa biz kaldıracağız’ denilmesi ve kentteki onca ucubeye gösterilmeyen tuhaf bir refleksle bilet satış kulübesinin vinç yardımıyla kaldırılmak istenmesi tam bir işgüzarlık örneğidir.

Vinç geldi, kulübenin elektrikleri kesildi ama Trabzonspor yöneticilerinin müdahalesi ve gazetecilerin girişimiyle sosyal medyada anında tepkiler oluşunca, kulübenin kaldırılmasından vazgeçildi.

Velhasıl gereksiz bir kriz önlenmiş oldu.

Ha şunu söyleyeyim; tepkiler belediyenin o kulübeyi kaldırmasına değil, yöntemeydi.

Gece boyunca sosyal medyada yapılan eleştiriler, can sıkmış olmalı ki dün zevahiri kurtarma harekâtı başladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Trabzonspor’umuza destek olmak görevimizdir. Bilet satış noktası kaldırılmayacak, yerine ve ya Meydan’ın başka bir noktasına daha estetik bir yapı kurulacak. Bu kuruluncaya kadar mevcut kulübe yerinde duracak. Trabzonspor’un bilet sattığı gişenin yerinden kaldırılıyor biçiminde yorumlanması haksız ve yanlıştır, bunun gerçekle ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

***

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta da bir açıklama yaparak, “Sıkıştığımız dönemde belediye başkanımız o gişenin oraya konulmasını organize etti. Şimdi de daha estetiğini ve daha güzelini büyükşehir belediyesi ve Trabzonspor olarak yapıp orada devreye sokacağız. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Gereksiz tartışmalar Trabzonspor’umuza zarar veriyor. Başkanımız da Trabzon’umuzun Belediye Başkanı. Trabzonspor hepimizin, hep birlikte destek oluyoruz. Gereksiz tartışmalarla karşılıklı yıpratmanın Trabzon’a ve Trabzonspor’a zararı var. Lütfen herkesten bu tartışmanın içinden çıkmasını rica ediyorum” dedi.

***

Elbette bu işi büyütüp, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ni Trabzonspor’un düşmanı gibi göstermek doğru değildir.

Buradan devasa bir tepki dalgası yaratmanın da kimseye faydası yoktur.

Lakin çıkıp mertçe “Bir hata ettik” diyerek konuyu kapatmak yerine, canlı yayınlanan bir hadiseyi olmamış gibi göstermeye çalışmak, aklımıza hakarettir.

Yapmayın bunu.

Neticede doğru da buluşuldu, sorun çözüldü.

Belediye yetkilileri bu durumdan ders çıkarıp başka işgüzarlıklara fırsat vermemeli.

O kulübeyi ucube olarak gören meslektaşlarıma bir çağrım var.

Madem şehir estetiği konusunda bu kadar hassassınız; gelin hemen o kulübenin sağındaki ve Moloz’daki viyadükler gibi hakiki ucubeler için kamuoyu oluşturalım.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com