Trabzonspor, horon altyapısı olan ama hiç bir arada oynamamış oyuncular topluluğu gibi.

Senkron yok!

Akort bozuk!

Her futbolcu kendi ritmini tutturmaya çalışıyor ama o da ortaya göz zevkini bozan, verim düzeyi eksi bir görüntü çıkarıyor.

Defansla orta saha, orta saha ile forvet arasında hiçbir bağ yok.

Orta saha İstiklal Caddesi gibi! Gelen geçiyor, giden geçiyor!

Rakip hücum elemanları adeta BMW misali 3 saniyede 100 kilometre hıza çıkarken, Trabzonspor savunması da Doğan marka otomobil misali arkadan nal topluyor.

Forvet hattı ise eline ayda yılda bir geçen fırsatları cömertçe harcıyor.

Bu takımda bir şeyler eksik.

Her birinin kalitesinin bu kadar kötü olduğunu düşünmediğimiz bu futbolcuların oluşturduğu takımda sorun ne?

Takım olmak için ne kadar zaman gerekiyor? Geçen sürede yüzde 20 de olsa hiç mi aşama kaydedilemez miydi?

***

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, sezon başından beri her rakibe karşı ayrı bir sistem ve oyun yapısı ile sahaya sürüyor takımını. Hiçbir sistemde de başarılı olamadı.

Bir takımın sistem arayışında olmasını anlayışla karşılayabilirim de; sen Trabzonspor isen, senin bir sistemin olur, rakip sana göre sistem belirler.

Evet, bu sezon hedef koymuyorsunuz ama Trabzonspor’un bir oyun sistemi olmalı. En değerli eşyasını kaybetmiş bir insan gibi arayış içinde olmamalı!

***

Kötü takımda iyi futbolcu da kötü olur. Trabzonspor’da gerçekten kalite olarak üst seviyede olan oyuncular var. Mehmet Ekici, Onur, Castillo, Onazi gibi… Ancak takım kötü olunca onlar da saha içinde kaybolup gidiyorlar. Trabzonspor bir an önce kompakt futbol oynayan, bir sistem dahilinde sahaya çıkan, yeri geldiğinde de kalitesine inandığımız oyuncuların bireysel yeteneklerini konuşturup skor üreten bir takım olmalı. Bunu yapacak olan da Teknik Direktör Ersun Yanal ve futbolculardır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com