Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil Öz ve Emniyet Müdürü Sayın Murat Köksal, Trabzonspor yönetiminin önüne ne kadar büyük bir taş koyduğunun da farkın damıdır acaba.

Yaşanan olaylara seyirci kalarak engel olmayan emniyet mensupları ve bunları organize etmesi gereken Vali ve Emniyet Müdürü Trabzonspor’un alacağı cezaların da baş sorumlularıdır.

Bordo-Mavili kulüp muhtemelen saha kapatma cezası ile karşı karşıya kalacak.

Bu ne demek biliyor musunuz?

Yeni sezona yeni bir vizyon ile Akyazı’da girmeyi planlayan Trabzonspor yönetiminin önüne taş koymak demek!

Yeni sponsorlukların önünü kesmek demek!

Sıfırdan başlanılacak bir sezona saha kapatma cezaları ile girecek olan Trabzonspor’da loca ve kombine satamamak demek!

Maddi zorlukların aşılması için kılı kırk yaran ve yerlerde sürünen itibarı kurtarmak için ayakta kalmaya çalışan Usta yönetimine çelme takmak demek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yeni sezona yetiştirilmesi için büyük bir mücadele verilirken, devletin Valisi ve Emniyet Müdürü bu yola taş koyuyor.

Avni Aker açık hava sineması!
Gelelim değerli Vali Abdil Celil Öz ve Emniyet Müdürü Murat Köksal Beyler’e…

Rize deplasmanından dönerken, kurşunlanan Fenerbahçe otobüsünü, yine yarıda kalan Fenerbehçe maçındaki güvenlik zafiyetlerini unutmamışken ve böylesine tehlike kokan bir maçta bu kadar aciz olabilirdi devletin polisi.

Marifet başka illerden polis getirip o stadyuma ve çevresine dizmek değil. Marifet olabilecek olayları tahmin edip engel olmak.

O taraftarın sahaya atlamasının tek sorumlusu emniyet mensuplarıdır.

Olayların başlangıcı ile o çocuğun sahaya atlaması arasında 5 dakika gibi uzun bir süre olmasına rağmen emniyet mensuplarının önlem alamamasını daha ağır ifadelerle eleştirebildim ama neyse…

Adalet zaafiyetinin ezilen tarafında olan Trabzonspor maalesef son senelerde de şehrin güvenliğini sağlaması gerekenler tarafından adeta linç ve yol ediliyor.

Avni Aker Stadı’ndaki olayları tüm Türkiye ibretle, üzüntüyle ve utanç duyarak takip ederken, emniyet mensuplarının adeta sinemada aksiyon filmi izler gibi seyirci kalması yaşananların en açıklayıcı göstergesidir.

Bu Vali ve bu Emniyet Müdürü bu şehrin ağırlığını kaldıramıyor, bu şehre iyilik değil kötülük yapıyor.

Devlet erkanına sesleniyorum, lütfen bu Vali ve Emniyet Müdürü’nü buradan alın.

Vatan sevgili ve Trabzonspor
“Havasına, suyuna, taşına, toprağına, bin can feda bir tek dostuma…” diye başlayan şarkı dizeleri ne de güzel anlatıyor Trabzonlular’ın ve Trabzonsporlular’ın vatan sevgisini.

Zaten gerçek sevgi de karşılık beklemeden duyulan sevgi değil midir?

Evet Trabzon ve Trabzonsporlular da sevgisinin karşılığını alamıyor.

Hor görülüyor, terörist muamelesi görüyor, sevinçleri, mutlulukları, kupaları çalınıyor, çalınmasına sessiz kalınıyor, ötekileştiriliyor.

Kendisini üvey evlat gibi görüyor, ailenin kötü çocuğu olarak gösteriliyor.

Yönetenlerin sağlamadığı adaleti kendisi sağlamaya çalışıyor.

Neden bu yolu tercih ediyor biliyor musunuz; Futbolu yönetenler ve adaleti sağlaması gerekenler tarafından masaya alınmıyor, muhatap görülmüyor.

Yanlış yorumlara da sebebiyet vermeyelim.

Havuza dalar gibi sahaya dalan ve kendisi kadar kulübüne ve şehrine de zarar veren taraftarın yaptığını tasvip etmiyorum, lanetliyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com