Geldik bir Trabzonspor-Fenerbahçe maçına daha... Trabzonspor takımı için birşey ifade etmeyen ama camianın en önemsediği maçlardan... Karşı tarafta ise Fenerbahçe’nin ölüm-kalım maçı! Yaşayacakları puan kaybıyla şampiyonluğu Avni Aker’de bırakabilirler...

Bu maç Trabzonspor için gelecek sezonla direkt ilişkili... Nasıl mı? Şayet tribünlerde yaşanacak “istenmeyen olaylar” neticesinde, Trabzonspor’a 5-6 maç seyircisiz oynama cezası verilebilir! Bu da gelecek sezon Akyazı’nın 3-4 hafta kapatılması anlamına gelir... Böyle bir tabloda hem maddi kayıp yaşayacak olan Trabzonspor, yeni sezona da erkenden havlu atmış olur!

Şuan uygulamada kişisel cezalar ve bölge bölge tribün cezaları olsa da; konu Trabzonspor olunca farklı uygulamalara başvuran TFF, bu hafta Avni Aker’de yaşanacak ufak-tefek olaylardan bile Trabzonspor’u yakabilir!

İşte bu sebeple taraftarından, futbolcusuna, teknik heyetinden, yönetimine herkes dikkatli olacak! Belki bu hafta yine hakem faciası yaşanacak... Belki de çatılarda yine sni - perler göreceğiz... Ama ne olursa olsun Avni Aker’in üzerine gökten Aziz Yıldırım’ın gölgesi de yansısa dikkatli olunacak! Zerre kadar taşkınlık çıkmayacak ki birilerinin istediği olmayacak...

Evet, sevgili Trabzonspor taraftarları... Lütfen bu hafta herkes dikkatli olsun ve yanındakinin sorumluluğunu üstlensin...! Akyazı’yı kapattırmayın gelecek sezonu yakmayın!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com