Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, aynen şöyle diyor. Her toplantımızda hakem hatalarını konuşuyoruz, birazda kalıcı ve yapıcı olacak konuları ele alıp onları konuşmamız lazım. Doğru söylüyorsun başkan. Türk futbolunun geldiği nokta ne kadar vahim evet bu acı bir gerçek çünkü her hafta yeni bir hakem hatası görmek kaçınılmaz oldu. Bu hatalardan da en çok nasibini alan takım ise Trabzonspor. Şöyle bir hatırlatma yaparsak 24 maçın 13 ünde bizim aleyhimize yıkıcı hakem kararları yaşadık, diğer takımların canı daha az yanmıştır. Fakat canı yanan takımlar da hep Anadolu takımları, onun içinde pek fazla konuşulmuyor. Eğer İstanbul’un üç takımından her hangi birine bu haksızlıklar yapılmış olsaydı yer yerinden oynar tam bir deprem etkisi yapardı. Ama bütün bu hatalar gariban Anadolu kulüplerine yapılıyor. Onların feryadını da kimse kale almıyor. Onun için de her toplantınızda hakkı yenen kulüp başkanı bunları gündeme getirmek mecburiyetinde kalıyor.

Trabzonspor tarihinin belki de en kötü dönemini geçiriyor. Bunun nedeni ise geçmiş yönetimin yanlış transfer politikasıdır. Fakat yeni yönetiminde bence bu kötü gidişata iki akıllı transferle çözüm getirmesi lazımdı. Fakat onlarda bunu yapmadı ve çözümü birlik ve beraberlikte aramayı tercih ettiler. Bu birliktelik bizim için her zaman var olan bir unsurdur ama Trabzonspor’un kadro eksiklikleri ve şanssız geçen bu dönemdeki en büyük handikaplarının başında yine hakemler başrol oynuyor. Konya maçına da bu zorluklarla çıktı Trabzonspor.

Maç fırtına gibi başladı. İlk dakikalarda iki takımda pozisyon buldu. Biz Trabzonspor’dan o kadar umutlandık ki, şayet bu şekilde devam etmiş olsaydı bu maçı kesinlikle alırız diye umutlandık. Ama ilerleyen dakikalarda yine o geçmiş haftalardaki kötü Trabzonspor’u görünce yine hayal kırıklığına uğradık.

Konya’nın atakları bizim sol taraftan yani Yusuf’un verdiği boşluklardan geldi. Yediğimiz gol bile o taraftan geldi. İlk yarı boyunca da bizi bu taraftan zorladılar fakat bunu Hami sadece seyretti ve hiçbir önlem almadı. İkinci devre 1-0 yenik durumda iken Hami değişikliğe gitmeliydi bana göre. Marin veya Sefa’yı çıkartıp sol beke Musa Nizam’ı alıp Yusuf’u önde değerlendirip hücum gücünü artırabilirdi.

Sahada varlığı ile yokluğu belli olmayan Sefa, 40. dakikada öyle bir gol kaçırdı ki inanılır gibi değil. Trabzonspor forması giyen bir futbolcunun böyle net pozisyonları kaçırmaması gerekir. Trabzonspor’un orta sahasında oynayan Marin, Sefa ve Akakpo’nun oyuna hiçbir katkıları olmadı. Hiç umudumuz olmayan 20 yaşındaki Ramazan bence hepsinden daha faydalı idi.

Maç adeta Konyaspor forveti ile Trabzonspor’un geri dörtlüsü (Yusuf hariç-Yusuf çok kötü bir gününde olduğu için) arasında geçti. Trabzonspor takımı maç boyunca ayağa olumlu 2-3 pas bile yapamadı. Rakibin o müthiş presi karşısında maalesef ezildi kaldı.

Bir lafımızda Muhammet Demir’e. 2 haftadır oyundan alınırken tavırlar yapıyor. O tavırları yapacağına sahada biraz gayret gösterip formanı ıslat utanmaz herif.

Konyaspor’u kutlamak lazım. 3 gün önce oynadığı kupa maçından sonra yorgun düşerler diye bekliyorduk ama Trabzonspor’un iki misli daha fazla koştular ve maçı hak eden tarafta haliyle onlardı.

FEDA
Trabzonspor Basın Sözcüsü Asım Örem, Onur’un fedakarlık yapışını gururla söylüyor, önce para konusunda fedakarlık yapıp arkasında da yırtık menüsküsle oynayıp arkadaşlarını bu zor dönemde yalnız bırakmadığı için Onur’la guru duyuyoruz diyor. Çok doğru Onur’la bizler de gurur duyuyoruz ve bütün oyuncularımızın da onu örnek almalarını temenni ediyoruz. Haa, unutuyordum az daha, siz yöneticilerden de birazcık fedakarlıklar bekliyorduk ama maalesef onlarda siyasiler gibi vaatler savurdu. Ama bunların hiç birini yerine getirmediler. Onun içinde bu kara tabloyla karşı karşıya kaldık

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com