06 Şubat 2017 Pazartesi 10:19
Hacı Bektaş-I Kültür Merkezi inşaatı devam ediyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ilk harcını Alevi dernekleriyle birlikte attığı Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi ve Cemevi inşaatı devam ediyor.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ilk harcını Hacı Bektaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı, Alevi Kültür Dernekleri, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin de aralarında bulunduğu Alevi dernekleri ve Zeytinköy Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’yle birlikte attığı Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi ve Cemevi’nin inşaatında tuğla işleri tamamlandı. Sona doğru hızla devam eden inşaatta ince işçilik ve elektrik tesisatı işlerine başlandı. Çalışmaların hızla devam ettiği merkezin Mayıs ayı öncesi tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Yeşildere Mahallesi’nde 1180 Sokakta, 2 bin 200 metrekarelik alanda inşaatı devam eden cemevi, bodrumla birlikte 3 kat yapıldı. Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi ve Cemevi’nde 250 kişilik cem salonu, 150 kişilik konferans salonunun yanı sıra, eğitim salonları, yarı açık toplanma alanı, aşevi, gasilhane ve morg yer alacak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com