06 Şubat 2017 Pazartesi 11:05
Kepez Belediyesi askıda elbise kampanyası devam ediyor

Kepez Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl başlattığı askıda elbise kampanyası devam ediyor.

Kepez Belediyesi’nin Askıda Elbise kampanyası, geçtiğimiz yıl yüzlerce vatandaşı kışın soğuk günlerinde ısıtmıştı. Bu yıl yine aynı uygulama ile vatandaşların ihtiyaç fazlası olan temiz kıyafetleri askıda yerlerini alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Maddi durumu yeterli olmayan vatandaşları rencide etmeden desteklemeyi amaçlayan proje, askıda ekmek projesi gibi oldukça nazik bir yardımlaşmayı amaçlıyor. İhtiyacın Olmayanı Paylaş Yürekler Isınsın sloganı ile yola çıkan proje, bu yıl da Sakarya Bulvarı üzerindeki iki noktada ve Dokuma Park girişinde olmak üzere toplamda üç noktada hizmet veriyor.

Evde bulunan temiz ve kullanılmayan kıyafetlerini askılara asan vatandaşlar, soğuk kış günlerinde yardıma muhtaç vatandaşlarla kıyafetlerini paylaşıyor. Proje kullanılmayan ancak temiz olarak bekleyen kıyafetleri doğrudan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Kepezli vatandaşlar, giymediklerini kıyafetlerini soğuk günlerde ısınmaları için askılara asıyor.

Yardım alan ile yardım edenin birbirini görmediği askıda elbise kampanyasında ihtiyaç sahibi vatandaşlar rencide olmadan kışlık giyecek ihtiyaçlarını karşılıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, proje ile bu yıl da yüzlerce vatandaşın gönüllerini ısıtmayı amaçladıklarını söyleyerek, vatandaşları kullanmadıkları kıyafetleri bu yöntemle paylaşmaya davet etti.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com