06 Şubat 2017 Pazartesi 10:53
Muratpaşa’dan 30 bin 50 kişiye yardım

Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi’nden 2016 yılında 30 bin 50 kişi yararlandı.

Muratpaşa Belediyesi’nin Kızıltoprak Mahallesi’nde bulunan ‘Sosyal Yardım Merkezi’nde gelinlikten abiyeye, gömlekten pantolona, cekete, bebek giysilerinden oyuncaklara, ayakkabıya kadar yüzlerce çeşit kıyafeti kanepe, sandalye gibi ev eşyasını ilçede ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor.

Merkezde bulunan kıyafet ve eşyalar bağışlarla toplanıyor. Bağışlanan eşyalar uzman ekipler, terziler, marangozlar tarafından onarılıp türlerine ve kullanım durumlarına göre ayrılarak kayıt altına alındıktan sonra raflardaki yerini alıyor. Merkezden faydalanacak, ihtiyaç sahipleri ise Belediyenin sosyal hizmet uzmanları ve muhtarların titiz çalışması sonucu belirleniyor. Belirlenen ihtiyaç sahibi aileler evlerinden alınarak tıpkı bir alışveriş merkezine, mağazaya gider gibi Sosyal Yardım Merkezi’ne getiriliyor. Sosyal Yardım Merkezi’ne gelen aile bireyleri ihtiyacı olan en çok 3 kıyafeti seçerek, ücretsiz sahibi oluyor.

Muratpaşa Belediyesi, Sosyal Yardım Merkezi aracığıyla 2016 yılında 30 bin 50 kişinin yaralarını sardı. Merkezden geçen yıl bin 12 kişiye eşya 29 bin 32 kişiye ise kıyafet yardımında bulunuldu.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sosyal Yardım Merkezi sayesinde birçok ailenin evinde, kullanabilir ancak atıl bir şekilde duran kıyafet ve eşyanın değerlendirildiğini belirtirken “Burası aynı zamanda ‘Altta kalanın canı çıkmasın’ diyerek anlattığımız belediyecilik felsefemizin ete kemiğe büründüğü bir yer. Sosyal Yardım Merkezimiz, Muratpaşa’da kimsenin yalnız olmadığının bir göstergesi” diye konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com