Rahatla biraz paşam! Bu yaşlarda aşırı stres, kalbin ritmik dengesini bozar Alt tarafı, adamlığının göçmüş yanlarını anlatacaksın Alt tarafı kendi milletinin ensesinden uçurduğun F-16’ların izahını yapacaksın. Gerilmene, korkmana gerek yok Merak etme! Hakimlerde olaya hakim!

Kalbimizin kulesinden iniş izni mi istersin paşam, yoksa yine adamlığından rötar mı yaparsın bilemeyiz ama virüslü geçmişinize artık çomak sokma vakti geldi. Yani anlayacağın, artık hesaplaşma zamanı! Sen sakın zihnini yorma paşam! Ben sana saltanatını usul usul anlatacağım...

Kusura bakma paşam! Ben geçmiş tarihteki o darbeleri hiç yaşamadım. Ne bir tank sesi duydum, ne de bir mavzer... Mazur gör, gençliğime ver! Ama çirkefliğinin izlerini zihinlerinde taşıyan birçok insandan, sen ve senin gibileri dinledim. Eşkıyalığının hikâyesini odaklanıp, dipnotlar tuttum. Ölüp ölüp dirilmekten vakit bulursan, şimdi sana 15 Temmuz’dan itibaren, bu kadim millete yaşattıklarını anlatacağım.

Kendi milletinin üzerine kurşun yağdırmak, nasıl bir duygu paşam? Milletin meclisini bombalamak, Vatansever evlatları şehit etmek nasıl bir duygu? Lokal anestezi ürünü ruhlarını salı pazarlarında satılığa çıkartan, vaat pestili olmuş hainleri arkana alıp, telsizlerden nutuk atarken, Menderes hiç aklına geldi mi?

Söyler misin paşam! Halkın iradesine ipotek koyarak, kaybolan demokrasiyi (!) yeniden nasıl tahsis edecektin? Hangi ülkenin salatasına maydonoz olacaktın? Rütbenle kimi ezip, kimi yok sayacaktın? Sahi paşam! Sen bu ülkeyi kimin önüne katacaktın?

Apolete döşediğin yıldızlar, adamlığının göçmüş yanlarını hizaya getirmez paşam! Nefs, ne “hazır ol”dan anlar, ne de “rahat”tan... Merak ediyorum! Şimdi don paça hakim karşısına çıkıp, milletinden özür mü dileyeceksin, yoksa maval mı okuyacaksın?

Siz ki paşam; Şeytana kepenk kapattıran planlarınızla, bu halkın üzerine tank sürdünüz, Siz ki, dar ağaçlarını sulayarak, meyvesine talip oldunuz, Artık namlunuzda gül bitse bile, hiç kimse kokusuna talip olmayacak.

Adınız tarihin kara sayfalarında… Adınız, ihanet dosyalarında… Adınız, kuyulardan Yusufları çeken annelerin beddualarında… Bu utanç size, Bu gurur da, tankların önüne yatan bu asil Türk milletine yeter!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com