Kaşgarlı Mahmut’un, “İnsan şişirilmiş tulum gibidir, ağzı açılınca söner” sözü, İbrahim Hacıosmanoğlu’nu öylesine güzel tarif ediyor ki! Hatırlayalım; Trabzonspor camiasının yumuşak karnıydı çalınan şampiyonluk…


‘Ya o kupa beni alacak ya ben o kupayı’ diyerek çıktı yola Hacıosmanoğlu ve Trabzonspor camiasının desteğini almayı başarıp, kulübün başına geçti. Kendisine destek verenlerin gözünde, şike savaşçısı bir kahramandı! Daha ilk gün, “Trabzonspor Başkanı konuşmaz, icraat yapar” dedi ama ağzını hiç kapatmadı ve her konuşmasında şişirilmiş bir tulum gibi sönmeye başladı.


Sonrasında hiçbir söylemi ve eylemi birbirini tutmadı. Siyasi partilerin miting alanlarında, parti otobüslerinin üzerinde boy gösterdi! Önceki yönetime ekonomik yapı yüzünden savaş açtı, kendisi ise kulübün borcunu iki katına çıkardı! Tarihin en büyük transfer bütçesine harcamasına rağmen, sportif hiçbir başarı ortaya koyamadı! Yönetimindeki arkadaşları bir bir kendisini terk etti, o ise hiçbir uyarıyı dinlemeyerek aklını beğenmeyi sürdürdü! Gönderilen hocalar, gereksiz transferlere harcanılan milyon eurolar, tazminatlar vs., kulübü ekonomik uçuruma sürükledi.


Bütün bunlara ve camianın rahatsızlığına rağmen, koltuk hırsı gözünü bürümüş olan Hacıosmanoğlu ve destekçileri, hukuksuz mali kongre ile tarihe geçti! Sadece onunla mı, elbette değil! Yargıtay’ın kongre kararına itirazı Tekirdağ’dan gönderip zaman kazanma cambazlığı da, Trabzonspor tarihindeki bir ilk olarak Hacıosmanoğlu’na nasip oldu! Henüz 4 ay önce Yıldırım Demirören yönetimindeki TFF’ye meydan okuyup, “Önce siz Türk futbolundaki pislikleri temizleyin, pisliğin üzerinde oturuyorsunuz” diyen Hacıosmanoğlu’nun son icraatı, o yönetime destek vermek oldu! Dünün şike savaşçısı (!), camianın çığlıklarına rağmen şikeyi örtbas edenlerle aynı pisliğin üzerinde oturmakta bir sakınca görmedi!


Bu bir akıl tutulmasıdır. Silahındaki merminin ters döndüğünü farkedemeyenler, tetiğe dokunduklarında kendilerinden başkasını vuramazlar. Hacıosmanoğlu da öyle yaptı. Şimdi muhtemelen erken kongre kararı alacak! Sadece Trabzon’un değil, Türk futbolunun önemli bir değeri olan Trabzonspor, inanıyorum ki ilk kongrede çok önemli bir yükten kurtulacak. Trabzonspor’un bütün değerlerini hiçe sayan, emektar isimleriyle kavgalı, taraftarın ‘Senden iğreniyoruz’ diye açıklamalar yaptığı bir başkan, geride tam anlamıyla enkaza dönüştürdüğü bir kulüp bırakarak

gidecek.
 

Hiç şüphe yok ki; Trabzonspor camiası, ekonomik sorunları çözüp, sportif başarıyı yakalayabilecek kadroları oluşturacak güce sahiptir. Bu konuda karamsar olmaya gerek yok. Dünya durdukça, Trabzonspor var olacaktır. Temennim şudur ki; Trabzonspor bir daha Hacıosmanoğlu kadar basiretsiz, istenilmeyen hatta nefretle anılan bir başkan görmesin.

Son söz: Armut deyip geçmeyin, ondaki ilk iki harf çoğu insanda yok.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com