25 Aralık 2016 Pazar 13:53
Köylülere Ulaşamıyoruz Köprü İstiyoruz

Taraklı köyü gençleri, çocukları, yaşlıları bir araya gelerek yaptırdıkları “ KÖYLÜLERE ULAŞAMIYORUZ KÖPRÜ İSTİYORUZ” pankartı altında yürüyerek cep telefonlarına karşı basın açıklaması yaptılar.

Borçka ya bağlı Taraklı, Ambarlı, Avcılar, Zorlu köyü köprü istiyor sesimizi duyun

Köy halkı, 300 metre uzunluğunda yapılacak viyadük dört köyü birbirine bağlayacağını ve ulaşım sorununu çözeceğini savundular.

Gençlerin yaptığı açıklamada ;” Taraklı köyü 2006 yılına kadar Borçka ilçesine uzaklığı 5 km iken Borçka Barajı yapıldıktan sonra köyümüze gelen köprü sular altında kaldı ve Murgul yarı yoluna bir köprü yapıldı. Köyümüz,  Akpınar Köyüne 13 Km Taraklı köyüne 15 Km  Ambarlı Köyüne 17 Km Avcılar Köyüne 20 Km ve Zorlu köyüne 22 km yol kat etme zorunda kaldık. Bilindiği üzere ilçemizde kış ayı çok zor geçiyor günlerce kar yağışından dolayı yollarımız kapalı kalıyor. Köylü vatandaşlar olarak ilçeye ve diğer köylere ulaşmamız zorlaşıyor.

Biz köy halkı olarak Devletimizden  Taraklı Köyü ile Murgul Yolu tüneli mevkiine tahmini 300 metre uzunluğunda bir viyadük yapılmasını istiyoruz. Yapılacak bu köprü ile yukarıda saydığım civar köylerimizin hem ulaşımı rahatlayacak hemde gelişmesine katkı sunacak. İstanbul’da 3’üncü köprüyü 3’üncü havaalanına yapan hükümetimiz bizden 300 metrelik bir köprüyü çok görmez diye umuyoruz. Sesimizi duyurmak için böyle bir yöntem bulduk inşallah bizleri duyan olur herkese çok teşekkür ediyoruz ”diye sonlandırdılar.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com