Adı: H. Avni Aker Stadı
Doğum T: 1991
Ölüm T: Ebediyen kalbimizdedir

Avni Aker Trabzonspor’un doğduğu yerdir.

Trabzon futbolu için Avni Aker’in yeri bambaşkadır, Avni Aker bizim için bir futbol mabedidir. Avni Aker bizim için futbolun olmazsa olmazıdır, Avni Aker Anadolu’daki takımların tüm futbolcuların rüyalarını süsleyen yerdir. Avni Aker İstanbul’un üç büyüğünün kabuslar gördüğü yerdir. Avni Aker Anadolu da ve Türk futbolunda ihtilal yapıp Trabzonspor’un şampiyonluk kupalarına tanıklık eden yerdir.

Avni Aker Türk futboluna nice yıldızlar kazandıran önemli bir yerdir. Diyorlar ki Avni Aker yıkılacak hayır sadece betonlar yıkılır gerçekler hiçbir zaman yıkılmaz orası bizim kalbimizde hep yaşayacaktır. Avni Aker’i biz kalbimize gömdük onu oradan hiç kimse çıkartamaz. Kalbimiz, yüreğimizi, ortaya koyarak, alnımızdan dökülen terlerle kazandığımız zaferlerin şahididir Avni Aker. Avni Aker artık bizim destanımızdır. Avni Aker bizim futbolumuzu Türk milletine sunduğumuz yeryüzü futbol cennetidir. Onun için belki ağlayıp göz yaşı dökeceğiz ama kalbimizde Avni Aker hep yaşayacaktır.

Ben Avni Aker’de futbol hayatını buldum orada Mehmet Cemil oldum. Avni Aker’de o müthiş ateşli taraftarlarımızla birlikte şampiyonluklar yaşadım, orada sevindim, orada üzüldüm, bunların hepsi hayatımızın bir parçası değil mi?

Bu nedenle Avni Aker bizler için çok değerli bir eserdir.

Çocuklarımız hatta torunlarımız bile Avni Aker destanını unutmayacak onu hep bir futbol mabedi olarak anımsayacaklardır...

1)ARA TRANSFERLER
Yapılacak yeni transferler bana göre yeniden borç artırımına gider. Bu sezon alınan oyuncuları Ersun YANAL ve yönetim birlikte karar vererek almıştır. Sezon başında beni yöneticisinde hocası da aynı lafları söylüyor yok efendim onuncu haftadan sonra bu takımı izlemeye doymayacaksınız diye habire beyanatlar verdiler. Peki nerde bu bahsettiğiniz takım diye soruyorum çünkü siz çok bilen yöneticiler kimseyi kale almadan böyle abuk sabuk konuşmalarla herkesi enayi yerine koyuyorsunuz. Bende diyorum ki izlemeye doyamayacağımız o takımı arıyorum fakat bir türlü bulamıyorum gören varsa bize haber versin.

Bakın değerli yönetici kardeşlerim bu sezon öğle veya böyle başarısız bir şekilde bitecektir onun için siz bu sene için değil de gelecek sezon için proje üretin. Bu kulübü de batırmayın yoksa bu vebalin altından kalkamazsınız.

2)KENDİNİ YİYEN ADAM
Trabzonspor’a scout ekibini kuran ve yanlış üstüne yanlış yapan bu ekip fazla tutunamayıp feshedildi diyebiliriz.

Buna sinirlenen Nevzat AYDIN futbolla ilgili tüm görevlerinden istifa etmiş. Bana göre geç alınmış bir karar. Nevzat AYDIN üzülmemeli çünkü bu futbol konusu onun branşına girmiyor. Ha TV’ler ve gazeteler benden haber yapsın diyorsan çıkıp saçma sapan konuşmalar yaparsın ve böylece gündemde kalmış olursun. Zaten şuan ki yönetim kurulunun büyük bir bölümü hiçbir şey yapmıyor yaptıkları sadece boş konuşmak. Sakın alınmayın bu yazdıklarımın hepsi gerçektir. Bakın bu sezon başı alınan oyuncuları devre arası alınana oyuncuları işimize yaramaz diye göndereceksiniz. Peki bu yanlışları bizim yönetimimiz dışında hiçbir kulüp yönetimi yapmamıştır. Ama böyle bir ilke imza attığınız için sizi kutlamak lazım.

3)ANLAYAN KAÇ KİŞİ
Yönetim kurulu üyelerimize bakıyorum da futbolu kaç tanesi biliyor acaba. Bunu hep kendime sordum belki 3-4 kişi anlıyordur diyorum. Fakat ulumalığa gelince hepsi birden futbol ulaması olu veriyor vede Trabzonspor hakkında bol bol olur olmaz beyanatlar veriyorlar.

Allah aşkına bu işleri bilenler beyanat versin çoğumuz yanlış beyanatlar yüzünden gülünç duruma düşüyorsunuz, benim bildiğim bir takımın basın sözcüsü vardır ve beyanatları o verir. Ama sizler televizyoncu veya gazeteci birini gördüğünüz zaman 40 metreden mikrofona konuşmaya başlıyorsunuz. Bu yanlış konuşmalarınızla hem taraftarlarımız hem de camiamızın prestijini sarsıyor.

Ben bunları uyarı olsun diye yazmıyorum çünkü bende bu camianın parçasıyım. Bundan dolayıda gurur duyuyorum sizler yanlışlıklarınızla bu gururumuzu kırmayın lütfen.

4) EFSANALER UNUTULMAZ
Efsane futbolculardan ve Avni Aker belgeseli için Trabzon’a çağrıldık. Gümüşhanespor kupa maçı öncesinde seyircimizle Avni Aker’de formalarımızı giyip son bir kez de olsa birlikte olmak bizi mutlu etti. Bu belgeseli İstanbul Beylikdüzü belediyesi adına Cengiz ÖZKARABEKİR sorumlu idi bu kardeşimiz büyük bir özveri ile bizimle hem ilgilendi hem de yardımcı oldu ona tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Gelelim Trabzonspor kanadına ey Trabzonspor’u yerle bir edenler ey sevgili başkan senin oturduğun o dördüncü büyük takımın koltuğunu kim inşa etti biliyor musun? Senin ve yönetim kurulundaki arkadaşlarının hoş geldiniz bile demediğiniz efsanelerdir. Bakın Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU danışmanını Trabzon’a gönderiyor bizi yalnız bırakmıyor, ama sizler burada olduğunuz halde bize bir hoşgeldinizi bile çok gördünüz. Ama efsaneler Trabzonspor taraftarlarınca unutulmaz, fakat bugün ki yönetimin ilgisizliğini ayıplıyorum.

5)EY YEREL MEDYA
Birde yerel medya kuruluşlarına bir sitemim olacak bakın sizlerde umursamadığınız bu efsaneler sayesinde bugün ki konumdasınız bizleri şampiyonlukları kazanıp dördüncü büyük unvanını almış olmasaydık sizde bir hiçtiniz. Trabzon’a geliyoruz sahaya çıkıp Trabzonspor’lu yeni oyuncularla hatıra fotoğraflarını çektiriyoruz ulusal medyada ki spor gazetelerin de yayınlanıyor ama yerel medya da Karadeniz’de İlkhaber gazetesi hariç küçücük bir yazıyla geçiştirmeniz sizlerin büyük bir ayıbıdır diyorum.

6) TEŞEKKÜRE BAK
Geçen ay yapılan 71’nci Olağan Genel Kurul’da yönetime yapma ve alma(mülkiyet) yetkisi verildi. Satma yetkisi haklı olarak verilmedi. Eski başkanlardan İbrahim Hacıosmanoğlu satma yetkisine karşı çıkmışta sanki buna tek başına mani olmuş havası yarattı bazı arkadaşlarımız. Peki Trabzonspor’un mal varlığını ipotek ettirecek kredi alıp kulübümüzü büyük bir borç batağına sokan Hacıosmanoğlu değil mi? Biz bunlara mı ediyoruz. Yazık bizlere. Böyle düşünen kafalar olduğu müddetçe Trabzonspor düzlüğe çıkamaz. Genel kurulda 8’nci maddeye herkes karşı çıkmıştı. Ama öyle bir hava yaratıldı ki sanki bunu Hacıosmanoğlu bozmuş gibi yönlendirmeler çok yanlıştı.

7) BATIRANA TEŞEKKÜRLER?
Genel kuruldan sonra yerel bir gazetede eski futbolcu bir kardeşim, Hacıosmanoğlu ile resim çektiriyor ve ona teşekkür ediyor. Bunu okudum ve irkildim. Demek ki Trabzonspor’un borç batağına sokanlara teşekkür ediliyor. Ben de sıfıra yakın borçla alıp 175 milyon TL borç yapan Sadri Şener’e teşekkür ederim. Daha sonra bu 175 milyonu 400 milyon borca çıkaran Hacıosmanoğlu’na teşekkür ederim. Sıra şimdi Muharrem Usta’da, bakalım o ne kadar borç katarak ona da daha sonra teşekkür edeceğiz. İşte bizim anlayışımız işte bizim takdirimiz. Beş yılda borç beş yüz elli milyon oldu. Peki hani başarımız nedir diye adama sormazlar mı? Ben soruyorum teşekkür edilen adam başarın nedir diye. Haa belki de sana teşekkür edenler işin alayında mı bunu anlamadım işte. Bizim gibi bazı zavallılar gönül almak için kulübü batıranları alkışlıyor. Peki Trabzonspor’un şampiyon başkanlarına (Şamil Ekinci, A. Celal Ataman, M. Ali Yılmaz) hangi gözle bakmamız lazım, demek ki bu şampiyon başkanların önünde el pençe durmamız lazım. Ama bizler çok nankör insanlarız. Bu kulübü borçsuz şampiyon yapan bu insanları bile unutmuşuz. Ama ben unutmam Trabzonspor’u şampiyon yapan başkanlarıma gönüller dolusu TEŞEKKÜRLERİMİ sunarım. Çünkü teşekkür hak edene söylenir.

8) YÖNETİME ALKIŞ
Ben bu yönetimi hep eleştirmişimdir peki doğru yaptıklarına alkış tutmamız normal değil mi? Bakın yıllardır bir Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım düşmanlığı sürüp gidiyor. Peki bunun zararını kim çekiyor, Trabzonspor çekiyor. Peki bu çirkin ve futbola yakışmayan çekişmeleri kimler körüklüyor geçmişteki başkanlar ve yönetimler değil mi, onların verdiği kışkırtıcı beyanatlar yüzünden sahamızın kapanmaları aldığımız para cezaları ile Trabzonspor’umuz çok büyük diyetler ödemedi mi, kendileri ön plana çıksın başarısızlıklar ört bas olsun diye bu taraftarları kötü emelleri için kullanmadılar mı, hepsini yaptılar ve her Fenerbahçe maçından sonra sahamız kapanmıştı. Yıllar sonra ilk kez bu sezon tertemiz en ufak bir olay olmadan maç bitmiştir ve Trabzonspor taraftarı da bu centilmenliğinden dolayı takdir almıştır. Peki bu sezon hiçbir taşkınlığın olmaması kim eseri dersiniz, ben bu yönetimin eseridir. Onların taraftarımıza sağduyuya çağırması ve çirkin kin dolu beyanatlardan kaçınılmasıyla olmuştur. Onun için de yönetime bundan dolayı teşekkür ediyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com