BRÜKSEL-Benim aklım durma noktasında... Türkiye "terörist" diye yurt dışına kovduğu kişiyi/kişileri Avrupa "-Hoş geldin..." duygusuyla karşılayıp bağrına basmış... Sonrası malum... Sinesinde yılan besleyenler sonunda bu yanlışının bedelini ödüyor şimdi...

Türkiye'nin içine itilmek istendiği terör belasında yüzümüze dost görünüp; gıyabımızda terör odaklarına lojistik destek veren kimi Avrupa ülkeleri şimdilerde bu yönden çok dertli... Koca Avrupa kıtasındaki ülkelerin hepsini terör korkusu sardı.

Çocukluğumdan biliyorum. Yaylaya çıktığımızda yaban arılarına karşı önlem olarak çocuk aklımızla yuvalarını bozar, yıkar, atardık. Böyle yapardık ama yaban arıları öfke ile bize saldırır, yakalananları fena sokardı. Günümüz terör mücadelesi buna benziyor. Ortadoğu'yu sömürme adına var olan düzeni bozanlar... Huzur/istikrar/demokrasi getireceğim, deyip yerine kaos getirenler... Her gün oluk-oluk kan akmasına göz yumanlar... Bölgede terör örgütleri için bataklık yarattılar. Şimdi bu bataklıktan üreyen teröristler Avrupa'da eylem yapıyor.

Bizim çocukluğumuzda yaban arılarını yok etmede yaptığımız yanlışı, Batılı ülkeler yıllar önce ülkemizde başlayan Irak-Suriye ve dış odaklı terör eylemlerine seyirci kalmaları bir yana, el altından destekçi olmadılar mı? Şimdi terör kapıya değil, kimi ülkelerin içinde yuvalanınca akıllar başa geldi. Terör bataklığını kurutma çabası var Avrupa'da şimdilerde... Var ama Ortadoğu paylaşımında sonuç alma adına hala Türkiye üzerinde terörden kaynaklanan beklentileri var kimilerinin...

Irak ve Suriye'de cirit atan terör örgütlerinin ülkemizdeki eylemlerine "uzaktan seyirci rolü" oynayan Batı, ateş kendilerine de bulaşınca önlem için "birlikte hareket etme" kararlılığı peşine düştüler. Avrupa, teröre karşı topluca önlem alma kararlılığı için çırpınırken Türkiye'nin yıllardır bu konuda yaptığı çağrıların tamamen tersi bir tutum içinde olduklarını unutmamalıyız. Terör sıkıntısı bacayı sardı bir kere... Avrupa'nın göbeğinde teröre karşı eylemde Türkiye ayrı bir yere konulup önlem düşünülüyor. Bu terör pisliğinin üzerine tüy dikmek olur.

Avrupa, terör bataklığını kurutmak için kendi penceresini kapatıp Türkiye'yi dışarıda yalnız bırakmakla yanlış yapıyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com