Ayshe Akın Kimdir?

Ayshe Akın Kimdir?

Cem Belevi'nin katılımıyla "Kim Ne Derse Desin" şarkısı ile çıkış yapan Ayshe Akın Kimdir? Ahmet Kural ile ilişkisi nedir? Hangi dizi ve filmlerde rol aldı? Kaç yaşında ve aslen nerelidir?

Genç yaşında modellik yapmaya başlayan ve magazin dünyasını sarsan Ayshe Akın kimdir? Hangi Fenerbahçeli futbolcu ile evlendi? Magazin dünyasında kendisinden yaşlarca büyük hangi ünlü ile ilişki yaşayarak eleştirildi? Muhteşem Yüzyıl dizisindeki rolü neydi? Müzik dünyasına nasıl katıldı ve hangi eserleri verdi? İşte genç şarkıcı ve model hakkındaki tüm detaylar.

Asıl adı Ayşe Özdemir olan sanatçı, 3 Nisan 1993 tarihinde Afyonkarahisar ili Emirdağ ilçesine kayıtlı Türk aileninin kızı olarak Belçika'da doğmuştur. Yani aslen Afyon'ludur.

2010 yılında Belçika'da bir güzellik yarışmasına katılmış ve Brüksel Güzeli olmuştur. 4 dil bilen Ayşe, Yurt dışında adını söylemekte zorlandıkları için adını "Ayshe" olarak kullanmaktadır.

Henüz 4 yaşındayken annesinin kendisini ajansa kaydetmesiyle daha o yaşlarda fotomodellik yapmaya başladı. Belçika'da 12 yaşında iken bir kulüpte altı ay futbol oynamış. Türkiye'ye gelmeden önce İşletme-ekonomi okuyordu ama Türkiye'den oyunculuk teklifi alınca her şeyi bıraktı ve geldi. Craft Atölyesi'nde oyunculuk ve diksiyon eğitimi aldı.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin seçmelerine girdi, altı ay sonra İtalyan bir prenses karakteri için çağrıldı. 2013 yılında "Muhteşem Yüzyıl" dizisinin 4. Sezonunda dizisinin 87.bölümünde Cenevizli Gabriela karakterini canlandırdı.

2013 yılında şovmen Mehmet Ali Erbil ile 2 aylık bir ilişki yaşadı.

Bir arkadaşı ile bir ses yarışmasına izleyici olarak gittiğinde oturduğu yerden şarkıyı söylediğinde de DMC'nin patronu Samsun Demir'in ilgisini çekerek proje teklifi aldı.

Ajda Pekkan'dan dinlediğimiz 'Kim Ne Derse Desin' isimli şarkının düzenlemesini Mustafa Ceceli yaptı. Ve Ayşe Akın, "Kim Ne Derse Desin" şarkısında Cem Belevi ile düet yaptı. DMC müzikten çıkan İlk single'ı olmasına rağmen klip üç ayda yaklaşık 15 milyon kez tıklandı. Şarkıyı Fransızca versiyonuyla da seslendiren Akın, artık sektörde Ayshe adıyla anılacak.

18 yaşındayken Futbolcu Önder Turacı ile kısa bir evlilik yaptı. 30 Mart 2011 tarihinde Kayseri'de yıldırım nikâhıyla evlendi. Düğünü ise 11 Haziran 2011 tarihinde Belçika'da olacaktı. Ama düğünü iki hafta öncesinden iptal ettiler. Ardından da 2012 yılında boşandılar.

2016 yılında Ahmet Kural ile ilişki yaşamaya başladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com