Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) Projesi kapsamında pilot şehir seçilen Ordu’ya, radar sistemi kuruldu. 2017’de ise tüm illere kurulacak. Sistem önce Büyükşehir Belediyesi’nin kontrolündeydi, daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü’ne devredildi. Radar devreye girer girmez, sürücülere şakır şakır cezalar kesildi. Cezayı yiyen ise soluğu sosyal medyada aldı…

“Ordu Belediyesi karayolunda haraç topluyor…” “Bir haftada beş kez ceza yedim” filan…

İyi de be kardeşim, Bilmez misin, Azrail’de bir melektir ama öldürür. Bu ülkede trafik canavarına kaç kurban gittiğinden haberin var mı? Yoksa eğer hafızanı tazeleyeyim.

Bu memlekette yılda 1 milyona yakın trafik kazası meydana geliyor. Son 10 yılda trafik kazalarında 42 bin 447 kişi öldü 2 milyon 26 bin 986 kişi ise yaralandı. Sönen ocakları, Yetim kalan çocukları saymıyorum bile… H H H Şimdi sen bu kara bilançoya rağmen, kalkıp yaygara yapıyorsun. İyi de ne hakla muhterem? Sürat mi yapmak istiyorsun? Kırmızı ışıktageçmek mi istiyorsun? Ne istiyorsun?

Sizi bilmem ama ben MOBESE kameralarında can veren insanları seyretmekten yoruldum. Bu nedenle sofrada eksik tabak kalmaması ve ekmeğe uzanan bir el olması için TEDES sistemini destekliyorum. Sizde mızmızlanmayı bırakın ve trafik kurallarına uyun. 21. yüzyılda insanlık bunu emreder.

MAHALLE İSİMLERİ ARAPSAÇINA DÖNERSE!
OrtahisarBelediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda, Trabzon’un Yalı ile Esentepe Mahallelerinin eski isimlerini alması için bu hafta içinde referandum yapılacak. Yalı Faroz’u, Esentepe ise Arafilboyu’nu geri istiyor.

Her iki mahalle de eski isimleriyle markalaşmış. Mahalle sakinlerinin bu isteği anormal değil ancak ortada bir sorun var. Diğer mahalle sakinleri, “Biz de isteriz” derlerse, meclis üyeleri, özellikle MHP’liler buna ne diyecek?

AkoluklularAnifa’yı, Uğurlular Argaliya’yı YeşilovalılarZangaria’yı, Beşirliler Holamana’yı, ToklulularKalciya’yı, YalıncaklılarKomera’yı, Bostancılılar Hostimasya’yı isterlerse, olmaz mı diyeceksiniz? Sahi o zaman pirincin taşını kim ayıklayacak? Sizce de, bu iş Arapsaçına dönmez mi? Var mı cevap vermek isteyen?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com