Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu. Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu, Doğu Karadeniz’in lider kenti Trabzon’a hoş geldiniz. Bundan önceki gelişlerinizde de, sizden önceki başbakanların gelişlerinde de benzer mektuplar kaleme alındı.

Yazanlar farklı olsa da, talepler hep aynıydı. Demiryolu, yatırım adası, ikinci havalimanı, ikinci devlet üniversitesi, Güney Çevre Yolu, şehir hastanesi, turizm yatırımları, kentsel dönüşümler…

Artık bu taleplerimiz yok. Çünkü 7 Haziran seçiminden önce gerek zatıaliniz gerekse Süleyman Soylu Bey, bu beklentilerin tamamının gerçekleştirileceği vaadiyle kamuoyuna güven teklin ettiniz ve yukarıdaki başlıkları ‘talep’ olmaktan çıkarıp, ilk kazmanın vurulacağı anın sabırsızla beklendiği projelere dönüştürdünüz. Bunun için sizlere müteşekkiriz. Lakin bir talebimiz daha var.

Öyle bir talep ki; şu ana kadar vaat ettiklerinizin hepsinin anahtarı niteliğinde. O talebimiz, 1 Kasım seçiminden sonra bir hükümet kurmanız halinde, Trabzon’a bir bakanlık verilmesidir. Bakanlık beklentisinin Trabzon için ne kadar önemli olduğunu, inanıyorum ki bugünkü temaslarınız sırasında hissedeceksiniz. 

Sayın Başbakan. Şuna emin olunuz ki; Trabzon, rastgele taleplerde bulunan değil tam aksine ne istediğini bilen şehirdir. Sizlerin talep olmaktan çıkardığınız beklentiler, sadece Trabzon’un değil Doğu Karadeniz’in önünü açacak, bölgeyi şaha kaldıracak projelerdir. Dolayısıyla bu projelerin bir an evvel hayata geçirilmesi için, önümüzdeki 4 yıllık süreci yönetecek bir bakan, kentin de, bölgenin de olmazsa olmazıdır. Trabzon halkı, partinize her seçimde güçlü destek verdi.

7 Haziran’da, oylarını koruyan büyükşehirler arasında Trabzon ilk sırada yer aldı. Şüphesiz bunda, yukarıda da vurguladığımız gibi beklentileri karşılayacağınıza yönelik güven ve Sayın Süleyman Soylu’nun dinamizminin büyük etkisi var. Projeleriniz kamuoyunda kabul gördü ve gerçekten heyecan yarattı. Bunları bir trenin vagonları olarak düşünürsek, şimdi sıra bu vagonları çekecek lokomotife gelmiştir. O da, bakanlıktır.

Trabzon’un hak ettiği müjdeyi bugün vereceğine inanıyoruz.
Tekrar hoş geldiniz diyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com