04 Şubat 2017 Cumartesi 23:22
Trabzonspor MP den Şok Karar "Maça Çıkmayacağız"

Bugün Yeşil Giresun Belediyespor ile oynanan karşılaşmanın son periyodunda canlı yayında Türkiye’nin gözü önünde alınan talihsiz hakem kararları ve basit hakem hataları ile Türkiye basketbolunun katledildiğinin gözler önüne serildiğini ifade eden Trabzonspor Mp’den şok açıklama geldi.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği'nden yapılan açıklamada;

“Trabzonspor camiasına yapılan haksızlıkları dile getirdiğimiz ortamda hakem-menejerler arasındaki ilişkilerin, Türkiye Basketbolunun geldiği durumun çok kötü bir örneğini canlı olarak izledik.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Hidayet Türkoğlu’na geldiği günden beri temiz basketbol oynatma ve mücadelesine destek vermek noktasındaki tüm sözlerimizi kendilerine hatırlatmak istiyoruz. Basketbol camiasının bildiği, bazı menajerlerin kurduğu bu takımın ve hakemlerle kurulan bu ilişkilerin, sıradan bir basketbol severin bile kabul etmeyeceği hatalarla, kasti düdüklerle katledilişine şahit olmak istemiyoruz.

Temiz basketbol savunucusu ve basketboldaki şer odaklarına karşı mücadele ettiğinden şüphe duymadığımız Sayın Türkoğlu'nu bu hassas konuda göreve davet ediyoruz.

Bu talihsiz maç ile ilgili olarak hakem kurulu ve disiplin kurulu tarafından gerekli değerlendirme ve ceza verilmez ise önümüzdeki hafta oynayacağımız Karşıyaka maçına çıkmayacağımızı ilan ediyoruz.

Camia olarak bu tür haksızlıkları sindirecek durumda değiliz. Basketbolda bir kısım insanların oyuncağı ve figüranı olmayacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." İfadelerine yer verildi.

Son Güncelleme: 04.02.2017 23:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com