Yazımı yazmaya başladığımda oyundan çıkan oyuncu Cardozo, oyuna giren oyuncu Muhammet Beşir’di. Kafamdaki tüm kurguyu, oyun içindeki tüm gelişmeleri, taktik dizilişi, tercileri bir kenara bırakıp, Trabzonspor’un asıl derdini yazmaya karar verdim. Muhammet Beşir ve Yusuf Erdoğan isimlerinin ortak özelliği Araklıspor alt yapısında yetişmiş olmaları...

Araklıspor ekonomik nedenlerle sanıyorum maçlara çıkmıyor ya da gençlerle devam ediyor. Trabzonspor alt yapısı değil Araklıspor altyapısından iki oyuncu dünkü galip takımın aktörleriydi. Taktik, saha içi diziliş hepsi hikaye geliyor şu an bana. Muharrem Usta başkana konu sıcakken alt yapı konusunda ilçe takımlarının altyapılarına maddi destek vermesi. Mevcut altyapıyı sağlam bir operasyonla yeniden dizayn etmesi olacak.

Maça gelecek olursam... Sadi hoca da kalıcı olmadığını bilerek; seri galibiyetlerle görevini gelecek olan meslektaşına Trabzonsporluluk bilinci ve sorumluluğu ile devretmek istiyor... Hal böyle iken bize tuhaf gelen ama amaca direkt ulaşan taktik anlayışı ile kazanmasını bildi. Yeni oyuncu sahaya sürdü, tarihe hem kendi, hem de Muhammet Beşir’i kaydettirmiş oldu. Çoklu orta saha, çoklu stoper anlayışıyla, Samet hoca ile diriliş emareleri gösteren Eskişehir takımını durdurmayı, N’Doye ile Cardozo yapısını güçlendirip gole ulaşmayı düşünmüştü. Düşündüklerini tabelaya yansıtan, kazanan bir Trabzonspor devretmek derdinde... Göze hoş gelmek değil, kazanmak derdinde olduğunu gösterdi. Yeni başkanlarına adeta “hoş geldiniz” diyen Trabzonsporlu oyuncular, eski başkanlarına da “veda” etmiş oldular bu galibiyetle.

NOT: Altyapı oyuncularına önceki günkü kongre ortamını yaşatmak, anlatmak gerekiyor. Çocuklar nasıl bir dünyanın parçası olacaklarını en baştan bilmeliler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com