Trazoristan’da Beyaz Parti’nin bazı il yöneticilerinin, ucunda kazanç olan ihaleli ya da ihalesiz işleri kendi kontrollerine almak için, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine, ‘Yaptıracağınız her türlü işten haberimiz olacak, aksi halde karışmayız!’ şeklinde aba altından sopa gösterdikleri iddiaları dilden dile dolaşıyor.

Bunları işiten Beyaz Parti Trazoristan zimamdarı Haydarev büyük rahatsızlık duymuş ve rant peşinde koşanların müstacel tespiti için ekibini harekete geçirmiş.

Teşkilatlar fellik fellik bu ihale takipçilerini arıyormuş!

Erbab-ı siyaset gayet iyi bilir ki; siyaseti, ticari çıkarları ya da türokratik ikballeri uğruna yapanlar her dönem vardı, şimdi de var.

Bir kamu görevlisine ‘Haritadan yer beğendirme’ fantezisi, ayıplanacağı yerde doğal bir siyasal güç olarak kabul gördükçe (!), veya ‘Sen benim kim olduğumu biliyor musun’ sorusu siyasetçi ve yakınlarının dilinde bağlı kordon bağıyla beslendikçe, rantçılar da var olmayı sürdürecekler.

Şimdi merak edilen, Haydarev’in bu kişileri tespit ettikten sonra ne yapacağıdır.

Falakaya yatıramayacağına göre, nazarımca konuyu evvelemir Asaletli’ye taşıyacaktır.

‘Kimseye bir şey olmaz, parti içinde halledilir, devran olduğu gibi sürer’ diye düşünenlerin yanılacağını tahmin etmekteyim.

Akçeli işler konusundaki hassasiyeti bilinen Asaletli’nin tavrı çok sert olacaktır.

Bekleyip, göreceğiz.

***

Konu Asaletli’ye gelmişken, başşehirden aldığımız bir duyumu da aktaralım.

Seçim öncesinde arkasından saydırdıkları Asaletli’yi, Çalışma Nazırı olduktan sonra kuşatmaya çalışan türokratlar olduğunu daha evvel kaleme almıştık.

Sancaktar’ın gidişinden sonra Etraf ve Yerleşim Bakanlığı’nda pasif pozisyona düşen ve etkili bir koltuğa oturabilme hayaliyle yanıp tutuşan Mihmat Şap’ın, bugünlerde Çalışma Nazırlığı’nda gece yarılarına kadar nöbet tutup, Asaletli’den medet beklediği konuşuluyor.

Hatta koridorlarda Asaletli’nin duyabileceği şekilde, ‘Benim soylu bakanım/Selvi boylu bakanım/Güzel huylu bakanım/ Bu ne şıklık ne endam/Sanki Sultan Süleyman/ Bahşeylesen bir koltuk/Kulun olur şaduman’ diye mırıldandığını da iddia edenler oldu ancak kendisinde böyle şairsel bir meziyet olmadığını düşündüğüm için, bunu inandırıcı bulmadım.

Her zaman dediğimiz gibi, rakkase türokratları ve basiretsiz politaklacıları Allah ıslah eylesin.

NOT: Trazoristanspor’dan gelişmeler ve akçe peşinde koşan müptezel muharrirleri de Pazartesi günü yazacağım. Buluşmak üzere…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com