07 Mart 2017 Salı 17:52
Android 7.1 Nougat Güncellemesi Hangi Telefonlara Geliyor?

Tanıtımı gerçekleştirdikten sonra merakla beklenilen Android 7.1 Nougat güncellemesi amacıyla yeni bulgular gelmeye devam ediyor. Gelişen özellikleri ile kullanıcıların beğenisine sunulacak olan güncellemenin geleceği cihazlarda belli oldu. Google'ın ilerlettiği yeniliğin her telefona aynı anda gelmeyeceği ve birtakım telefonlara evvelcelikli olacak geleceği belirtiliyor. Bu hal kullanıcılar amacıyla sorun yaratıyor, zira şimdilik daha 7.0 güncellemesini alamayan kullanıcılar bulunuyor. Google Pixel cihazı ile tanıtılan Nougat güncellemesi köklü değişimleri de yanında getiriyor. Çalışmalarını hızlandıran Google'ın bu yeniliği en geç 2017 yılının ilk çeyreğinin sonucunda getireceği idda ediliyor. Yeni güncellemenin üst civardeki akıllı telefonlarda daha hayırlı kullanılacağını düşünen Google bu yüzden eski telefonlar amacıyla güncelleme sunmak istemiyor. 

BAZI CİHAZLAR ÖNCE ALACAK

Google'ın ilerlettiği Android 7.1 güncellemesi çoğu bozukluğu da yanında getirdi. Bunun nedeni ise gu güncellemeyi birtakım telefonların alamayacak ya da evvelce alacak olması oldu. Her telefona uyumlu olmayan 7.1 Nougat güncellemesi Google Pixel ile eş güdümlü Ekim ayının başında tanıtıldı. Android 7.1 Nougat güncellemesi alacak telefonların kısıtlı bulunduğu belirtilirken değişik vakit gelmesi de tartışmalara yol açtı. Güncellemelerinin üst civar modellerde daha hayırlı çalışacağını düşünen Google'ın bu yüzden Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy 6, Nexus 9, Nexus Player, Pixel-C, Sony Xperia XZ, Moto Z, Google Pixel XL, LG V20, Nexus 6P, General Mobile GM 4G, GM 5 Plus, LG G5, Samsung Galaxy S6 ve S7, Galaxy A9, A9 Pro, A7, A5, Android One,  HTC 10,  Samsung Galaxy S7 Edge, Xperia X, Nexus 5X, Nexus 6 ve Google Pixel telefonlarına evvelcelik vereceği belirtiliyor.

BİR SÜRE DAHA BEKLENECEK

Çalışmalarını devam ettiren Google bir evvelceki güncellemesini Ağustos ayında yayınlamış olması Android 7.1 Nougat'ın da bu tarihe yakın bir vakitte gelmesi bekleniyor. Farklı vakit geleceği belli olan güncellemeyi başka akıllı telefonların ise bir ay daha bekleyeceği belirtiliyor. General Mobile üretimi olan Android One cihazlar bir evvelceki güncellemeyi ilk alan cihazlardan oldu. Hem de teknoloji devinin yapımcı şirket ile yaptığı etik anlaşmalara göre güncellemenin kullananlara 90 gün içersinde yeni sürümü sunması gerekiyor. Google'ın değişik vakit dilimi içeriğine ise bir an evvelce çözüm getirmesi bekleniyor.

Son Güncelleme: 31.05.2017 13:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com