23 Haziran 2018 Cumartesi 18:34
İngilizce öğrenmek artık çok kolay

En İyi İngilizce Öğrenme Yöntemi Hangisi?

İngilizce öğrenmek özellikle yeni başlayanlar için kafa karıştırıcı ve korkutucu olabiliyor. Ancak günümüzde İngilizce bilmek artık tam anlamıyla bir zorunluluk haline geldi. Özellikle gelişen yazılım ve teknoloji sektörleri ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen gençlerin faydalanmak zorunda olduğu tüm kaynaklar İngilizce. İnternetin her yerinde, onlarca İngilizce öğrenme programı var ve hepsi en doğru tekniği bulduklarını iddia ediyor.

Peki nedir bu işin doğrusu?

Öncelikle İngilizce öğrenmeyi üçe ayırmak gerekiyor. Dil bilgisi kuralları, kelime hazinesi ve konuşma. İlk bölüm olan dil bilgisi kurallarını öğrenmek çok da zor değil. Neredeyse her kaynak başlangıç ve orta düzey için gerekli dilbilgisi yapılarını ve kalıplarını öğretiyor. Konuşma ise ancak ileri seviyeye ulaştıktan sonra ihtiyaç duyulan ve bire bir diyalogdan başka çözümü olmayan bölümdür. İngilizce öğrenmenin en uzun ve zor kısmı ise İngilizce kelime ezberleme bölümüdür.

Uzmanlar özellikle kelime ezberleme sürecini kolaylaştırmak ve ezberlenen kelimeleri daha kalıcı hale getirmek için farklı yöntemler denemektedir. Son zamanlarda öne çıkan en başarılı yöntem ise Bağdaştırma Yöntemi adı verilen öğrenme metodudur. Bu metodun özelliği öğrenilen kelime ile ilgili bir olgunun zihinde eşleştirilmesi şeklindedir.

Örneğin bir kelime ile bir film sahnesi, bir GIF veya bir durumu eşleştirmek gibi farklı formlarda uygulanabilen bu metodu kullanan uygulamalar İngilizce kelime ezberleme konusunda yüksek başarı oranına sahiptir.

Son Güncelleme: 23.06.2018 18:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com