11 Ağustos 2018 Cumartesi 11:35
   İQOS Sigara Nedir, Çalışma Prensibi Nasıldır?

   İQOS Sigara Nedir, Çalışma Prensibi Nasıldır?

İqos sigara, Marlbora markasının üreticisi firmanın üretmiş olduğu E sigara çeşitlerinden biridir. Diğer elektronik sigaralara göre tek farkı içerisinde likit bulundurmamasıdır. “I Quit of Smoke” kısaltılmış hali olan İQOS elektronik sigara, NRT ürünleri içerisinde değerlendirilmektedir. Elektronik sigara çeşitlerine alternatif bir ürün olan bu sigara modelinde nikotin belirli ısılarda ısıtarak dışarıya buhar olarak çıkmaktadır. Normal sigarada tütün 800 derecede sınırken, İQOS elektronik sigara da ise sadece 350 derece yakmadan ısınarak, buhar olmaktadır. Bu sayede de sigara bağımlıları zehir gibi bir sigara içmek yerine, sadece zararsız bir buhar kullanmaktadır. İQOS’u üreten firmada İQOS’un normal sigaralara göre daha sağlıklı olduğunu altını çizerek bildirmiştir. 

 İQOS Sigara Bıraktırmada Ne Kadar Etkilidir?

  İQOS sigara bıraktırmada %70 oranında etki ediyor. Çünkü İQOS tütünü normal sigaraya göre daha düşük derecelerde ısındığından dolayı zehri  % 90 ‘a indiriyor. Normal sigaralar yakarak ısıtıldığından dolayı ortaya ateş ve duman çıkmaktadır. Bunun sonucunda meydana gelen karbondioksitlerde hem çevreye hem de içen kişini iç organlarına temas ederek, etkisi altına alır ve sağlığınızın bozulmasına neden olur. İQOS sigaralarda içindeki tütünü düşük derecelerde yakmadan ısıtır ve tütünü buhar olarak dışarı geri bırakır. Ortaya normal sigarada ki gibi ne bir ateş ne de bir duman çıkarır. Buharı ile sigara tiryakilerine sigara içiyormuş keyfini sunar.

 İqos Çalışma Prensibi Nasıldır?

   Bir dönem ortaya çıkan elektronik sigaralar gerçek sigaranın yerini alması çok uzun sürmezken Marlbora’yı üreten firmanın alternatif olarak çıkardığı İQOS elektronik sigara, basit bir çalışma sistemine sahiptir. Sadece içindeki tünün ısıtarak buhar haline dönüştüren İQOS tütünün zararlarını %90’a kadar azaltabiliyor. İQOS’un çalışma prensibine bakıldığında ise, heatsticks adında özel tasarlanmış tütün çubukları ile tütünün zehirsiz ve karbondioksitsiz olarak tüketmenizi sağlıyor ve tütünü duman yerine değil de buhar olarak ürettiği görülmektedir. Bu sayede de tiryakiler tütünü duman yerine buhar olarak dışarı atıyor. Ayrıca İQOS tütünlerine ek olarak propilen glikol da kullanmaktadır. Bu ürün ise genellikle diğer elektronik sigara likitleri ile sis makinelerinde bulunmaktadır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com