07 Ağustos 2016 Pazar 13:07
Parmak İzi Okuyucularındaki Açık Şok Etti!

Karadenizinsesi.com / Özel Haber - Akıllı telefonlarda vazgeçilmez haline gelen 'Parmak izi okuyucu'larında önemli bir açığın olduğu ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu açık ile parmak izi tanıtımlarında, birden fazla parmağı telefona tek yere tanıtıp kullanım sağlandığı açığa çıktı. 

Parmak tanıtımı sırasında birden fazla parmak telefonun tuşuna tanıtılıyor. Belli bir sayıda farklı parmak tanıtımı sunan telefonlarda, aslında tek seferde birkaç farklı parmağın tanıtımının olabileceği ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S7 Edge Parmak İzi Testi

Samsung ve iPhone modellerinde yapılan incelemelerde her bir parmağın tek sefer dokundurulmayla hafızaya alındığı ve bir parmak izi eklenmesi üzerinden birçok parmak ile telefonu kullanabilme imkanının olduğu gözlendi.

Her bir parmak tanıtımı için ekleme imkanı sunan telefonlarda aslında tek tanıtım üzerinden farklı kişi ve parmakların okutulmasının yeterli olduğu görüldü.

Firma yetkileri tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılması beklenirken, bu durum ile karşılaşan kullanıcılar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

iPhone 6S Parmak İzi Testi

Son Güncelleme: 07.08.2016 19:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com