05 Eylül 2016 Pazartesi 10:14
Ücretsiz logo tasarımı nasıl yapılır?

 

Online gazeteler, alışveriş siteleri, sosyal medya platformları gibi yeni girişimler artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiş durumda. Diğer yandan Android ve IOS platformundaki cihazların hızla yayılması ve ülkemizde 4.5G’ye geçiş ile birlikte internete erişimi konum ve zaman gözetmeksizin elimizin altında. Sanal mecranın öneminin bu kadar arttığı bir ortamda internet üzerinde varlık göstermek artık sıradanlaşmış durumda. Eskiden sadece sayılı büyük firmaların internet adresleri varken günümüzde neredeyse her işletme bir internet sitesine sahip. Durum böyle olunca, müşteri adaylarına erişmeyi amaçlarken fark yaratacak bir yönünüz olması oldukça önemli bir durum haline geliyor.

İnternette yer alan milyonlarca web sitesi arasından ayrılmanız ve hedefinizdeki müşteriye ulaşabilmenizin en temel yöntemi iyi bir logoya sahip olmanızdır. Yaptığınız işi, şirketinizin tarihini veya vizyonunuzu belirten bir logo ile insanların aklında yer edinebilir ve onları birer müşteri olarak kazanma konusunda oldukça avantajlı bir konuma gelebilirsiniz.

 

Logo tasarımı maliyetli bir süreçtir, bir grafik tasarımcı işe almanız gerekebilir. Başka bir tercih ise bir ajans ile çalışmak veya freelance (uzaktan) çalışan bir kişi ile proje bazlı çalışmanızdır. Ne yazık ki bazı durumlarda proje sürecinin yönetilmesi, iletişim zorlukları gibi durumlar bu seçeneklerin olumsuz yanlarından olabilmektedir. Ancak daha düşük maliyetli, daha hızlı ve daha kolay bazı alternatifler de yok değil. Örneğin, GoSpaces logo tasarım programı herhangi bir ücret ödemeden kendinize ait bir logo tasarlayabileceğiniz bir programdır. Bu yazılım internet tarayıcınız üzerinden çalışır ve kullanmak için yapmanız gereken tek şey gospaces.com internet sitesini ziyaret etmek ve varolan araçlar arasından logo oluşturucuyu seçmektir. Farklı yazı tipleri, simgeler ve çerçeveler seçerek kafanızdaki logonun farklı versiyonlarını oluşturabileceğiniz bu web sitesinde hiçbir sınırlama bulunmuyor. Yasal açıdan tasarımını yaptığınız logonun tüm kullanım haklarına sahip olduğunuz gibi diğer yandan istediğiniz sayıda logo üretmenize de izin verilmiş durumda. Gospaces.com’un logo tasarım aracı dışında sunduğu diğer kolay ve hızlı çözümlere sitenin ana sayfasından da erişebilirsiniz. Slogan oluşturucu, QR kod üretici, barkod oluşturucu, gizlilik politikası oluşturma aracı bunlardan en çok tercih edilenleridir.

 
Son Güncelleme: 14.10.2016 15:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com