Kazanan takım bozulmaz geleneği Türk futbolunun önemli mihenk taşlarından birisidir. Ersun Yanal da üç maç sonra Konyaspor karşısında galibiyeti getiren takımı bozmadı.

Her ne kadar golü atan Yusuf kulübe de otursa bu takım aslında bazı yeni transferlere, “Kendinizi vermezseniz oynayamazsınız” mesajını net bir dille içeren bir yapıdaydı. Ancak bu kez, kazanan takım bozulmaz mantığı işe yaramadı.

Karşılaşmanın ilk yarısında daha kontrollü oynayan ve Trabzonspor’un gelişen atakları karşısında dağınık gözükmeyen Karabükspor, soyunma odasına istediğini alarak gitti. İkinci yarıda ise ilk yarıda verimlilik gösteremeyen oyuncuları çıkartmak yerine aynı kadronun korunması pahalıya mal oldu.

Önce Yatabare cezayı kesti. Ardından yine Yatabare yoktan var ettiği pozisyonda Latovlevici’ye ikinci golü attırdı. Yenen iki golün ardından taraftarların, “Formanın hakkını verin” tezahüratı aslında oynanan futbolun geniş özeti niteliğindeydi. Çünkü sahada ne yaptığını bilmeyen bir takımdan fazlasını görmek için polyanacılıktan ötesi gerekiyordu. Skor 4 olmuş önemli mi? Değil çünkü bu takım maalesef 7 golü de gördü. Önemli olan bu ruhsuzluk tablosu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com