Trabzon basını, bir emektarını, bir savaşçısını daha kaybetti. Salih Çamoğlu da ebediyete göçenlere katıldı. Uzun yıllar Karadeniz gazetesini yönetti.

Sonra ekibiyle birlikte, adı şimdi Taka olan Karadeniz Haber gazetesini kurdu, ardından oradan ayrılıp Karadeniz’de İlkhaber gazetesini yayın hayatına kazandırdı.

Gazetelerin okur gücüyle ayakta durması her geçen gün zorlaşıp ekonomik sorunlar özgür yayıncılığı törpülemeye başladığında, olabildiğince dik durabilmek için büyük mücadeleler verdi, gazetesini yaşatmak için çırpındı, didindi.

2013 yılında gazeteyi sattı fakat meslekten kopmayıp köşe yazılarıyla şehrin, bölgenin ve ülkenin sorunlarına çözüm arayışını sürdürdü.

Sonra o uğursuz hastalık ortaya çıktı, farklı bir mücadeleye başladı.

Buruk bir tesadüftür ki; kurduğu bu gazetenin 11’inci yaş günü kutlanırken, önceki gün emri hak vaki oldu ve Salih Çamoğlu 60 yıllık ömrünün son nefesini verip aramızdan ayrıldı. Mekânı cennet olsun. Dün son yolculuğuna uğurlandı. Kuşkusuz ailesinin acısı büyüktü fakat aynı anda bir de sevinç yaşadılar!

İster tesadüf deyin ister tevafuk; Salih Çamoğlu’nun ebediyete uğurlandığı gün oğlu Yakup’un nur topu gibi bir kızı dünyaya geldi. Allah analı-babalı büyütsün, geleceği aydınlık olsun. İşte hayatın özeti bu… Bir nesil gidiyor, bir nesil doğuyor ve dünya dönmeyi sürdürüyor.

Bir başka rastlantı daha var ki; duygulanmamak elde değil. Salih Çamoğlu’nu tanıdığımda, o benim şimdiki yaşımdaydı. Şimdi ben o yaşta, onun kurduğu gazetede ve onun koltuğunda, ne hazindir ki onun ardından bu satırları yazıyorum. Böyle olacağını hiçbirimiz bilemezdik elbette.

Fakat şunu biliyoruz ki; bugünün gençleri de günü geldiğinde bizim arkamızdan birkaç satır karalayacak. Çünkü ölüm hepimiz için kaçınılmaz son. Ne mutlu doğumla ölüm arasındaki hayat dediğimiz süreci güzel yaşayıp güzel izler bırakarak gidenlere. Ne mutlu iyilikleriyle anılanlara…

Salih Çamoğlu’nu her zaman rahmet ve saygıyla anacağız.
Ruhu şad olsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com