Şampiyonluk parolası ile başladığın sezonda elde tutulur tek hedefin var, oda mucize gibi olsa da, “Avrupa kupalarına katılma” hayali. Maça başlanan kadro için yapılacak tek yorum, sakat ve cezalıların yokluğunda ideal diyebileceğin bir diziliş. Maç başlıyor, düdük çaldı. Ama sahada Mavi-Beyaz renklerdeki formalar var sadece. Onu giyen futbolcular sezonu bitirmiş, ununu sermiş eleğini asmış, “Artık sezon bitse de gitsek” mantığındalar. Ne savunman savunma, ne orta sahan var ne de hücum hattın. Kısacası sahada bir takım yok.

 

Maçı izliyorken önümde bana göre bu kulübün gerçek bir efsanesi olan İskender Günen oturuyordu. Dayanamadım sordum, “Abi hayatında hiç böyle bir takım izledin mi?” diye, kızgın bir şekilde cevap verdi:
“Ne takımı? Yıllarda futbol oynadım, izledim, şimdi de yorum yapıyorum. Ben bu kadar kötü futbol oynayan bir takım görmedim.”

Aslında bu sözlerin üzerine çok fazla bir şey söylemek bana düşmez. Yine de bir şeyler karalamak bizim boynumuzun borcu. Ağır bir sorumluluk alan bu yönetimin, şu anki takımı baştan aşağı revize etmesi gerekiyor. Bunu yaparken de dikkat edecekleri en önemli şey, “Başarıya aç” teriminin karşılığını verecek isimler olmalı. Burası futbol hayatının sonuna gelmiş, hiçbir hırsı kalmamış, kendisine şu anda aynı paralara başka takım bulamayacak oyuncuların sığınacağı bir liman olmamalı. Çünkü sen eğer Trabzonspor isen şu anda Türkiye’de belli bir noktalara gelmeyi hedefleyen oyuncuların, “Bende bu takımın bir parçası olmalıyım” diyeceği kulüp olmalısın. Yine tekrarlıyorum işiniz zor, göreviniz ağır.

Bu arada yazmadan geçemeyeceğim, Trabzonspor’un efsanesi İskender Günen bu rezil futbola daha fazla dayanamayıp, 70. dakikada gözleri dolu bir şekilde basın tribününü terk etti. Daha fazla söze gerek yok. İyi tatiller. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com