Sezon başlamadan Trabzonspor’daki sorunlar çileler bitmiyor. Önce Makedonya’da bir Onur olayı patlak verdi.

Başkanın da müdahil olduğu bu durum orada kapatılırdı. Fakat başkan zafiyeti bu durumu anında yok etmeye yetmedi demek. Hadi bu olay tatlıya bağlandı dedik.

Arkasından Erkan ve Cardozo arasındaki ağız münakaşası konuşulmaya başlandı.

Ey Süleyman kardeşim. Sen bu kulüpte bu işler için varsın. Bu olayları anında durdurup medyaya sızmasını da önleyeceksin. Seni menajerlik kursuna Trabzonspor göndermiştir.

Şimdi sen de bunun gereğini hakkıyla yap. Yoksa orada ne işin var diye sorarlar adama.

Artık Trabzonspor’un sansasyon kaldıracak hali kalmamıştır. Herkes görevini hakkıyla yapmalıdır. Aksi halde sezon sonuna kadar bu çilemiz bitmez.

Trabzonspor, Makedonya’daki şok mağlubiyetin rövanşında, kendi evinde tam kadro diyebileceğimiz bir dizilişle sahaya çıktı. Mehmet’in yokluğu tabi ki büyük bir eksiklik.

Çünkü onun yerini düzeltebilecek bir düzeyde partneri yok maalesef. Bu maçta seyirci biraz olsun hissedildi. Bunun da büyük bir nedeni yeni transferler Mbia ve Cavanda’nın oynamaları oldu bana göre. Başta ben olmak üzere hepimiz rakibi çok küçümsedik.

Aslında ucuz fakat dirençli ve çok koşan bir ekip gördük karşımızda. Rabotnicki takımı ilk maçtaki skora bakmadan cesur ve açık futbolu tercih etti. Kalemizde de net gol pozisyonları yarattılar. İlk maçta izlediğimiz takımın tam tersi müthiş oynayan bir ekip vardı karşımızda. İlk 20 dakika Trabzonspor takımı rakip kaleye gidemedi bile.

Ancak bu dakikadan sonra biraz toparlanma oldu. Bir iki pozisyona girebildik. Fakat pozisyonlardan da netice alamadık. Aslında Trabzonspor takımı bu tip takımlara müthiş baskı kurarak sahasından çıkartmamalı.

İkinci devre bu dediğimiz gibi baskılı başlama Trabzonspor’a,  55’inci dakikada golü getirdi. Bu iyi oyun seyirciyi de biraz olsun uyandırdı ve takımla bütünleştiler.

Bu bütünleşme de futbola yansıdı.

Ve güzel futbol bizleri de kısa bir süre olsa da sevindirdi.

64. dakikada ikinci sarıdan dışarı atılan Trajcevski takımını 10 kişi bıraktı.

Maçta bu dakikadan sonra koptu düşüncesindeydik. Fakat tam tersi oldu bizim oyun düzenimiz bozuldu adeta. Rakipte maçın bu skorla bitmesini istedi ve zamana oynadı.

Oyun bu dakikalardan sonra biraz çirkinleşti. Ama uzatmaya da getirdiler maçı.

Uzatmalarda Trabzonspor takımı adeta kayboldu.

10 kişi oynayan rakibine baskı kuramadı. Pozisyon bile üretemedi. Sanki bu skor yetiyormuş gibi oynadılar. Bu görüntü de tam bir rezaletti.

Trabzonspor 45 dakika futbol oynadı o kadar. Onur’un iki büyük hatasının biri bizi yaktı maalesef. Mahalle takımına elenmek çok kötü geldi.

Aslında bir Onur olayı, Trabzonspor’un elenmesine yetti. Yeni transferlerin kalitesi belli. Kumaşları iyi. Bu maçta Okay çok kötü bir performans sergiledi. Gol atmasına rağmen ben beğenmedim. Constant’ın kulağı çekilmeli çünkü kendine çok güveniyor. Çalım yapıp kaptırdığı toplar bize tehlikeli oldu.

Bir de hücuma dönük oynadığı için, yerini çok kaybediyor. Trabzonspor’a iyi bir stoper ve hareketli bir santrafor dahil edilmelidir.

Mbia tam hazır olmamasına rağmen bu kadar koşuyorsa, hazır olduğu zamanki halini düşünün. Bana göre tam yerinde bir transferdi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com