02 Nisan 2016 Cumartesi 10:03
18 Daireyi 58 Kişiye Sattı

Müteahhit Süleyman Ü.’nün 2010 yılında özel bir inşaat firması adına Trabzon’un Boztepe mahallesinde başlattığı toplam 9 bloklu site inşaatı ve daire satış işlemleri sarpa sardı. İddiaya göre Süleyman Ü., site içerisindeki daireleri farklı miktardaki peşinatlarla birden fazla kişiye satarak ortadan kayboldu. Dolandırıldıklarını ve mağdur olduklarını iddia eden vatandaşlar, bireysel olarak defalarca savcılığa başvurduklarını fakat bir sonuç alamadıklarını savundu. Mağdurlar, toplu imza ve dilekçeyle birlikte Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na yeniden başvurdu.
 

MAĞDURLAR FARKLI MESLEK GRUPLARINDAN 
Yapılan sözleşmeye göre 9 bloklu sitedeki dairelerin yüzde 34’ünün kendisine ait olduğunu savunan arsa sahibi Mehmet Keleş, kalan dairelerin müteahhide ait olduğunu söyledi. Bloklardan 4’ünün tamamen bittiği, 3’ünün iç inşaatının kaldığı, kalan 2’sinin ise yarım kaldığı ve müteahhidin bu 2 blok üzerinden dolandırıcılığı gerçekleştirdiği öne sürüldü. Mağdurlardan Ali Bilgen, site inşaatının yapılan sözleşmeye göre 2012 yılının Haziran ayında tamamlanmış olması gerektiğini, şu an için ise yarısının bile tamamlanmadığını ve müteahhide de hiçbir şekilde ulaşamadıklarını söyledi. Mağdurları toplu imza ve dilekçeyle başvuru yapmak için bir araya getiren Burak Birinci ise, müteahhidin kimi vatandaşlardan daire değerinin yarısını kiminden ise tamamını peşin aldığını iddia etti. Birinci, “Müteahhit, sadece Trabzon’dan değil, il dışından hatta yurt dışından bile insanları dolandırdı. Bizim haricimizde Trabzon’da 200’ü aşkın kişiyi farklı yöntemlerle dolandırdığı söyleniyor” diye konuştu. Mağdurlar arasında öğretmen, doktor, mühendis ve öğretim üyelerinin de olduğu öğrenildi.

BİR DE MEKTUP YAZDI
Kendisine ulaşılamayan müteahhit Süleyman Ü. bazı mağdurlara “Sayın Müşterilerim” başlığıyla mektup yazdı. Süleyman Ü., mektubunda mağdur ettiği insanlara çok zor durumda kaldığını ve yaşananlar için üzgün olduğunu anlattı. İşlerin birbirine girdiğini, iş adamlarına ve tefecilere gittiğini kendisinin de bu süreçte mağdur olduğunu ifade eden Süleyman Ü., mektubun sonundamağdurlardan sabır istedi ve tüm borçlarını temizleyeceğini kaydetti.

(İlkhaber - Onur ŞAFFAK)

Son Güncelleme: 02.04.2016 10:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com