17 Mayıs 2016 Salı 09:32
'Ahırdan Bozma Odalar Uzungöl’de 2 Bin TL!'

Turizm sezonu ile ilgili Ortadoğu Turizm Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD), TS Grup ev sahipliğinde turizm değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya TÜRSAB Doğu Karadeniz Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök, OTSAD Genel Başkanı Hüseyin Kırk, OTSAD Karadeniz Temsilcisi Metin Çalışkan, OTSAD Doğu Karadeniz Temsilcisi ve TS Grup Genel Koordinatörü Ziya Koç’un yanı sıra çok sayıda turizmci katıldı. Ev sahibi olarak açılış konuşmasını gerçekleştiren Ziya Koç, “Körfez bölgesinden şehrimize 1 yılda gelen Arap turist sayısı 410 bindir. Bu yılki hedef ise 600 binin üzerindedir. Bölgemiz ve Trabzon’umuz turizmde çekim merkezi olmuş ve bunun bilinciyle turizm yatırımlarını hızla devam ettirmektedir. Eğer biz karşılama, ağırlama ve uğurlamayı şehrimize ve sektörlerimize yakışır halde, misafirlerimizin mutlu kalacağı bir şekilde yapabilirsek, her sene ziyaretçi sayımız yükselmeye devam edecektir” dedi.

UZUNGÖL’E İYİ BAKMAMIŞSINIZ
OTSAD Genel Başkanı Hüseyin Kırk ise, Uzungöl vurgusu yaparak, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz, eleştirmeyeceğiz de. Gönüllerin neferi olarak işimizi yapacağız. 2015 yılında ülkemize 1 milyon 250 bin Arap turist gelmiş, bunun 850 bini nitelikli turist. Bunun 410 binini Trabzon çekmiş. Ben burada Uzungöl’e bir alkış istiyorum fakat siz Uzungöl’e iyi bakmamışsınız. Siyasi gücü olan bir şehirden bahsediyoruz. Uzungöl Karadeniz’in gözbebeği, lütfen iyi bakın. Rica ediyorum İstanbul’da acentecilik yapan ve Ortadoğu pazarına göz dikmiş farklı lokasyonlara Trabzon’da izin vermeyin. Onların yapacağı bir hata sizi kötüleyecektir. İşinize, aşınıza sahip çıkın. Uzungöl sizin geleceğiniz” diye konuştu.

TURİSTİ KAZIKLAYANA AMBARGO OTSAD
kurucu üyelerinden Ahmet Fansa ise, turizm fırsatçılarına değindi. Fansa, “Kabul edelim, biz soyguncuyuz. Müşterilerimize sahip çıkalım. Bugün turistler Bosna Hersek’e kayıyor. Turistlerin kayma sebebi orayı çok sevdiklerinden değil, bizim soyguncu anlayışımızdan dolayı. Uzungöl’de ahırdan bozma odaları 2 bin TL’ye satıyoruz. Bu kafayla 5 yıl kazanırız, 5 yıl sonra kim ne kadar vurgun yaptığıyla baş başa kalır. Turisti kazıklayan otellere ambargo uygulayalım. Böyle çalışan otelleri kara listeye alın. Trabzon’u kaybetmeyelim, Trabzon çok güzel bir şehir” önerilerinde bulundu.

İLKHABER/MERYEM AKGÜN

Son Güncelleme: 17.05.2016 09:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com