29 Mart 2016 Salı 11:34
Arap Turizmciler Horon Oynayarak Stres Attılar

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliği ile Suudi Arabistan'ın Riyad, Cidde ve Damman şehirlerinden gelen 24 turizm acentesi ve firma temsilcisi ile birlikte toplam 33 kişiden oluşan heyete, bölgede gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Panagia Otel'de özel bir gece düzenlendi.

Turizmde uluslararası platformlarda tanıtım yapılmasının bölge turizmine ciddi katkı sağladığına dikkat çeken DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, DOKA'nın yurt dışında yaptığı tanıtımların meyvelerini vermeye başladığını görmenin kendilerini bölge adına mutlu ettiğini ifade etti.

Son beş yılda turizm konusunda bölgenin önemli bir ivme kazandığının altını çizen Kaldırım, "Her türlü yatırım, işbirlikleri kurma, eşleştirme ve teşvik konularında gerek bölgede, gerekse Körfez ülkelerinde ciddi çalışmalar yaptık. Arap yetkililere ve yatırımcılara rehberlik ettik. Son beş yılda bölgemizin turizmde kazandığı ivme yapacağımız çalışmalarla inanıyorum ki artarak devam edecektir. Bölgemizi hep birlikte daha ileriye taşımalıyız. Bu sadece ajansımız çalışmaları ile olmayacak, toplumun her kesiminin gayretiyle, hep birlikte turizm potansiyelimizi daha da yukarılara çıkaracağız" diye konuştu.

Suudi Arabistan'dan gelen turizm acente temsilcileri de bölgeye yabancı olmadıklarını ve Doğu Karadeniz'i çok sevdiklerini dile getirerek, kendilerine gösterilen misafirperverliğe hayran kaldıklarını söylediler. Yemeğin ardından horon ekibiyle horon oynayan Suudi turizmciler stres attı.

Arap Turizmciler Horon Oynayarak Stres Attılar

Son Güncelleme: 29.03.2016 11:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com