17 Eylül 2016 Cumartesi 11:26
Atay, 'Cemiyet Trabzon Basınını Temsil Etmiyor'

Başkan adaylarından Tekin Atay seçim öncesi yaptığı açıklamada şu açıklamalara yer verdi;

''Burada niye olduğumuzu biliyorsun Mayıs’ta yaptığımız kongrenin ardından yaşadığımız gelişmeler nedeniyle buradayız. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti uzun yıllardır 3-5 ismin etrafında onların belirledikleri isimlerin yönetildiği bi cemiyet. Bu dönemde 3 değerli başkana dayı çıktı aday oldular Biz adayız dediler. Bende onlara göre daha genç meslektaş olarka son 20 gün kala bir medeni cesaret gösterek bizde adayız dedim. Sonra geldik sizlerin huzuruna bizler bu cemiyeti yönetmeye talibiz. Ne yazık ki oradan çıkan sonuç vucut bulmadı. Bunu tüzüğe bağlayabiliriz. Bugüne geldik tüzük değişti olağanüstü kongre aldık falan.

BU bir sataşma değil. Biraz önce Yusuf Bey'in faaliyet raporunu belki sizler dikkatlerinizden kaçmış olabilir. Ne yazık ki üzüldüm. TGC'ye yapılanlar niye bir gazetede yayınlanır anlamış değilim. 4 aylık ne yapıldı cemiyete. Yapılan herşey için ALlah razı olsun. Bu kadar küçük bir görüntü verdik. Ne yaptık pencere önüne bayrak yaptık.

Cemiyetin en büyük sorunu 20 - 30 metrekarlik bir binaımız var. Hangi başkan gelirse gelsin lokal var. Cemiyeti boyattık ettik, bunu boyatan kadını sevineni görebildiniz mi? Cemiyet bu olmamalı. 3-5 insanın hırsı için lokale hapsedildik. Bu şehirde değişim istenirse karşısında duruluyor. AMa zihniyeti değişemiyoruz. Bir tane projemiz yok. Biz gazetelerin tirajlarını nasıl arttırabiliriz, kurumlar zararda nasıl değiştirebiliriz. Şehrin büyümesine karşın neler yapabiliriz bunlara bakmalıyız. Yeni bir bina, eğitim proje, yabancı dil bilen meslektaşımız, kendi üzerime düşeni yapabiliyor muyuz? Biz hala klima fayansla uğraşıyoruz.

Lokal demek değildir cemiyet. Trabzon çok büyük bir şehir nüfuslu bir şehir. Trabzon basınını insanlar duyduğu zaman güçlü marka bir basın. Ama cemiyet Trabzon basının temsil etmiyor. Oy kullanırken hepnizi belki kararı verdiniz oyunusu kullanmadan önce 30 saniye düşünün.'

Son Güncelleme: 17.09.2016 11:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com