26 Mayıs 2016 Perşembe 07:30
Aydınlatma Direklerinin Açılışını Gerçekleştirdiler!

Rize Belediyesi, aydınlatma direklerinin açılışını yaparak kentte şaşkınlık yarattı. Daha önce eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya yürüyen merdiveni törenle açtırmak isteyen ancak gelen tepkiler üzerine vazgeçen Rize Belediyesi’nin aydınlatma direkleri için açılış töreni yapması tepki çekti.

Açılışta konuşan Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, “Amacımız Rize’yi daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek ve son zamanlarda turizm konusunda ilerleme kaydeden şehrimize bu manada katkı sağlayabilmektir. İlimizin geleneksel sembollerini şehrimizin çeşitli bölgelerine yansıtıyoruz. Bu yapmış olduğumuz çalışmada da çay figürümüzü ışıklandırmamıza kattık. Ayrıca burada birde Osmanlı Tuğra görünümlü saat kulesi yaptık. Büyükşehirlerimizde bulunan buluşma noktalarımızın bir benzerini şehrimizde oluşturduk. Bu çalışmanın ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yaklaşık 250 bin lira mal olan aydınlatma çalışmalarında 12’si led olmak üzere, 8 adet 3 konsollu, 4 adet 2 konsollu aydınlatma direği kullanıldı ve oturma bankları yenilendi. Açılış sosyal medyada eleştiri konusu oldu. Rizeliler sosyal medya hesaplarından, “Sanki hastane açılışı yapıyorlar da kurdele kesiyorlar. Belediyecilik çocuk işine döndü. Ayrıca Rize Deniz caddesinden ibaret değil. Kuyumcular sokağında yürünmüyor. Halkın parasını demir yığınına harcamayın” paylaşımları yaparak tepkilerini gösterdiler.

Son Güncelleme: 26.05.2016 01:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com