23 Eylül 2016 Cuma 15:38
Beşikdüzü Ne Zaman Normale Dönecek?

Karadenizinsesi.com / Haber Servisi - Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi bugün de devam etti. Açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Beşikdüzü İlçemizde yaşanan sel felaketi ile gündemi açtı.

Gümrükçüoğlu, 'meteoroloji raporları ile daha önceden uyarılan Trabzon'un odak noktası Beşikdüzü ilçemiz olmak üzere Trabzon sel felaketine maruz kaldı. zararları azaltacak şekilde hizmet vermeye gayret ettik mahsur kalan öğrenciler okullardan çıkartılıp ailelerine teslim edildi. Trabzon'da metrekareye 260 kilogram yağış düştü beşikdüzü ilçemizin 3 köyündede can kaybı yaşadık 23 Eylül saat 11de başlayan yağış 13 den itibaren artış gösterdi

Halen daha çeşitli lokal bölgelerde yağışlar devam ediyor
Afette göçük altında kalan Gülten Angın bulunması için elimizden geleni taraflarla beraber yaptık. Dere yataklarında çeşitli çalışmalar yapıldı derenin akış yönünün değiştirilmesi için elimizden geleni yaptık. Olası bir sel felaketi için tetikteyiz.  2014 mahalli seçimleri öncesinde de aynı sel felaketi ile karşılaşmıştık bunun dörtte biriydi.  bu yıl karşılaştığımız sel felaketi  2014 yılında yaşadığımızın 4 katı.' dedi. 

Pazar gününe kadar normal hayata dönülecek
Gümrükçüoğlu, 'Pazar günü akşama kadar beşikdüzü ilçemizin çamur ve balçıktan tamamen  temizlenmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Beşikdüzü ilçemizde sel felaketi sonrası kesilen su şu an yüzde 70 oranıyla verildi ileçeye verildi. Bugün itibariyle beşikdüzünün bütün ilçelerine su verilecek. Bu süreçte pet şişelerle su ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Çok kontrollü numune almamız için çalışmalar sürdürülüyor su ve kanalizasyon birbirleriyle irtibatlı ama ayrı çalışma yürütüyor.' dedi. 

Eynesil'e yardım eli
komşu ilimiz Giresun'un Eynesil ilçesininde sele maruz kalması sonucu 2 köprünün yıkıldı. Eynesil'de de su kesintisi yaşandı.Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak komşu ilçemiz Ey nesil için de elimizden geleni yaptık. Ekiplerimiz su onarımını Orada da gerçekleştiriyor iki su tankeri Eynesil ilçemize gönderildi Beşikdüzü ve Vakfıkebir ilçemizde normal hayata dönüş için elimizden geleni yapıyoruz Yarın akşamdan itibaren meteorolojinin yağışlı gösterdiği ilimizde azalarak devam edecek olan yağmur sonrası Pazar günü yağmursuz bir güne uyanacağımız meteroloji tahminleri arasında. Bu süreçte olası bir sel felaketi ile karşılaşmamız neticesinde hazırlıklarımız devam ediyor.

Son Güncelleme: 23.09.2016 15:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com