27 Eylül 2016 Salı 13:35
Beyin Ölümü Gerçekleşti Organlarıyla 3 Kişiye Umut Oldu

Ordu'da kaza sonucu silahla kendini vuran ve ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen kişinin böbrekleri ve karaciğeri 3 kişiye nakledilecek.
 

Alınan bilgiye göre, dün gece Ordu Devlet Hastanesine kaldırılan Zafer Levent Önsel'in (30), yapılan müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşti. 

Bunun üzerine hastane yetkilileri, Önsel'in ailesiyle organ nakli konusunda görüşme yaptı. Ailenin olumlu yanıt vermesiyle Zafer Levent Önsel'in organları bir operasyonla alındı.

Yaklaşık 5 saat süren operasyon sonucu alınan organlar, Erzurum Atatürk Üniversitesinde bekleyen 3 hastaya nakledilmek üzere yola çıkarıldı.

beyin-olumu-gerceklesti-organlariyla-3-kisiye-umut-oldu.jpg

Erzurum Atatürk Üniversitesinden gelen Yrd. Doç. Ercan Korkut, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 organın başarılı şekilde alındığını belirterek, "Kalbin de alınmasına karar verilmişti ancak daha sonra tıbben alınamayacağı anlaşıldı. Bu nedenle kalp alınamadı." dedi.

Korkut, 2 böbrek ve bir karaciğerin ayrı ayrı hastalara nakil edileceğini kaydederek, "Organ bağışının olacağı anlaşılınca çok sayıda hasta çağrıldı ama en uygun hastalar tespit edildi. Şimdi gün içerisinde bu hastalara organlar nakledilecek." diye konuştu. 

beyin-olumu-gerceklesti-organlariyla-3-kisiye-umut-oldu-2.jpg

Son Güncelleme: 27.09.2016 13:43
Anahtar Kelimeler:
OrduOrgan Nakli
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com