26 Ekim 2012 Cuma 12:27
Bu Gencin Hayatı Tam Trajedi - Özel Haber

ARKADAŞI TECAVÜZ ETTİ

Giresunlu H.M.Ö. 15 yaşında babasıyla birlikte göç ettiği İstanbul’da Taksim Ticaret Meslek Lisesi’nde okurken gençliğin verdiği heyecanla âşık olduğu Yasemin Işık’tan ayrılınca okulu bıraktı. Arkadaşı Ali Yemen, H.M.Ö. okulu bırakınca kaçırdığı Yasemin’e tecavüz etti.

 

GENÇ KIZ İNTİHAR ETTİ

Kimseye bir şey söyleyemeyen Yasemin, bileklerini keserek intihar etti. H.M.Ö., Ali Yemen’i beysbol sopası ile öldüresiye döverek komaya soktuktan sonra kaçarak Trabzon’a geldi. Yeni bir hayat kurmaya çalıştığı Trabzon’da gençlere seslenen H.M.Ö şunları söyledi:

 

AÇIKTAN LİSE OKUYOR

 “18 yaşına geldim, gençlik yıllarım yok oldu. Yeni bir hayat kurmaya çalışıyorum ama bir türlü yaşadığım olayları unutamıyorum. Şimdi liseyi açıktan bitirerek, iyi bir iş bulmaya çalışacağım. Yaşadıklarım bütün gençlere örnek olsun ve aynı hataları yapmasınlar.”

Gençler, yaptığım hataları yapmasın

 

Giresunlu H.M.Ö., 15 yaşında babası ile birlikte İstanbul’a gitti. H.M.Ö., Taksim Ticaret Meslek Lisesi’ne kayıt yaptırıp okumaya başladı. Lise 2. sınıfta eğitim görürken gençliğin ilk yıllarının verdiği heyecanla okul arkadaşı olan Yasemin Işık ile arkadaşlık kurdu. Giresunlu H.M.Ö.ile İstanbullu Yasemin Işık’ın ilişkisi, H.M.Ö’ün sınıf arkadaşı olan Diyarbakırlı Ali Yemen’i kızdırdı. Öztürk’ün yakın arkadaşı olan Yemen, Yasemin Işık’ı rahatsız etmeye başladı. Olay kısa sürede büyüdü, dostluk düşmanlığa dönüştü, H.M.Ö.ile Ali Yemen arasında kavgalar yaşanmaya başladı.

ÖNCE OKULU BIRAKTI

Kısa sürede olaylar iyice büyüdü. Okulda artık sık sık kavga yaşanıyordu. Yasemin Işık, H.M.Ö’ye ilişkisini bitirmek istediğini söyledi. Yasemin’in bu kararı genç delikanlıya çılgına döndürdü. H.M.Ö. okulu bırakarak ağabeyinin yanında kalmaya başladı. Bu esnada Ali Yemen ile Yasemin Işık’a iyice yakınlaşmak istedi. Ali Yemen bir gün Yasemin Işık’ı konuşmak için çağırdı. Genç kız, okul çıkışında buluşmayı kabul etti. Ali Yemen buluştuğu Yasemin Işık’ı kaçırarak tecavüz etti.

BİLEKLERİNİ KESEREK İNTİHAR ETTİ

15 yaşında tecavüze uğrayan Yasemin Işık, kimseye bir şey söyleyemedi. Okula gitmemeye başladı. Odasından dışarı bile çıkmadı. Annesi seslendiği kızından cevap alamayınca odasına girdiğinde çığlıkları apartmanda herkes tarafından duyuldu. Ali Yemen’in tecavüz ettiği Yasemin Işık bileklerini keserek intihar etmişti. Apar topar hastaneye götürülen Yasemin kurtulamadı.

ALİ’Yİ BEZYBOL SOBASI İLE DÖVDÜ

Yaşanan intihar olayından sonra polisler tarafından inceleme başladı. Mahkemeye çıkarılan Ali Yemen 18 yaşından küçük olmasından dolayı çocuk mahkemesine sevk edildi. Şahitlerin dinlenmesinin ardından Ali Yemen serbest bırakıldı. Olayı duyan H.M.Ö. ise her yerde Ali Yemen’i aramaya başladı. Bulduğunda beyzbol sopası öldüresiye dövdüğü Ali komaya girdi. H.M.Ö., Trabzon’a kaçtı.


HERKESE ÖRNEK OLSUN

2 yıldır ilaç ve psikolojik tedavi gören ve şu an 18 yaşına gelen H.M.Ö., “Gençlik yıllarım yok oldu. Artık 18 yaşına geldim. Yeni bir hayat kurmaya çalışıyorum ama bir türlü yaşadığım olayları unutamıyorum. Yasemin’e tecavüz eden ve ölmesine neden olan kişiyi çok kötü dövdüm ve pişmanda değilim. Ailesi aşiret olduğu için Trabzon’a kaçtım. Şimdi liseyi açıktan bitirerek, iyi bir iş bulmaya çalışacağım. Keşke Yasemin’le hiç tanışmasaydım. Artık her şey benim için çok zor. Benim yaşadıklarım bütün gençlere örnek olsun ve aynı hataları yapmasınlar” diye konuştu.

Tolga KARAKURUM-Furkan YİĞİT

Son Güncelleme: 26.10.2012 12:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com