18 Ekim 2016 Salı 12:47
CHP Trabzon'dan Cumhurbaşkanına 25 soru

'ZİYARETİN BÖLGEYE OLUMLU KATKILAR SAĞLAMASINI BEKLİYORUZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’un Trabzon ve Rize ziyaretlerinde bölge ve bölge halkına olumlu katkılar sağlanması konusunda beklenti içerisinde olduğunu ifade eden Güngör, ‘’Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iki günlük Trabzon ve Rize programı başlamış ve tamamlanmıştır. Öncelikle bölgemizi ziyarete gelen sayın cumhurbaşkanının yaptığı bu ziyaretin bölgemize ve bölge halkına olumlu katkılar sağlamasını beklemekteyim’ ifadelerini kullandı.

GÖNGÜR'DEN 25 SORULU '8 YILDA NE YAPTINIZ?

Güngör ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerde bulunan kamu kurum ve kuruşlarının müdürlerine yatırım konusunda bölgenin son durumunu sormalarını beklediğini söyleyerek, ‘’Cumhuriyet halk partisi Trabzon il başkanı olarak sayın cumhurbaşkanından,  başbakanlığı döneminde adalet ve kalkınma partisinden yerel yönetimlere aday gösterdiği ve belediye başkanı seçilen başkanları ve bu başkanların dışında, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürler ve yetkililerini toplayarak, bir brifing talep etmesini ve yaklaşık sekiz yıllık görevleri süresince vadettikleri projelerle ilgili olarak neleri gerçekleştirdikleri veya yatırımların ne durumda olduklarını sorgulamasını ve bu yetkililere aşağıdaki soruları sormasını beklerdim’’ dedi.

İşte o 25 soru;

1-            RAYLI SİSTEMLE İLGİLİ OLARAK BUGÜNE KADAR NE ÇALIŞMA YAPTINIZ?

2-            HAVALİMANI 2.PİST PROJESİ NE DURUMDA ?

3-            2.DEVLET ÜNİVERSİTESİ HALA NİÇİN AÇILAMIYOR ?

4-            BOZTEPE TELEFİK PROJESİ NE OLDU ?

5-            600 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ HALA BİTMEDİ Mİ ?

6-            MODERN SEMT PAZARI VE BALIKÇI HALİ PROJESİ TAMAMLANDI MI?

7-            TOPTANCILAR SİTESİ NE OLDU?

8-            LOJİSTİK MERKEZ YAPILIP 5000 KİŞİ İSTİHDAN EDİLDİ Mİ ?

9-            KENT ÇOK KÖTÜ, TRAFİK KEŞMEKEŞ, YOLLAR ARAÇLARLA DOLU, NE YAYA NE DE ARAÇ TRAFİĞİ İŞLİYOR. BU DURUM NEDİR ?

10-         KENT İÇİ ULAŞIM MASTER PLANINI HALA HAYATA GEÇİREMEDİNİZ Mİ?

11-         OTOPARK KAPASİTESİNİ NE KADAR ARTTIRDINIZ ?

12-         DOĞAL GAZ DAĞITIMI TRABZON’DA HALA TAMAMLANAMADI MI? NEDEN ?

13-         BEŞİRLİ SAHİLLERİNDE, YÜRÜYÜŞ BANDI BOYUNCA VE TRABZON’UN BİRÇOK YERİNDE, YÜZEY SULARINI TOPLAMA VE DENİZE ULAŞTIRMA MENFEZLERİNDEN HALA ATIK SULAR GELİYOR, PİS KOKULAR BİRÇOK YERDE İNSANLARI RAHATSIZ EDİYOR. NEDEN BU SORUNU HALA ÇÖZEMEDİNİZ ?

14-         BİR SAHİL KENTİNDE HALA TRABZON HALKI DENİZDEN YARARLANAMIYOR. NEDEN ?

15-         TRABZON GİBİ BİR KENTİN OTOBÜS TERMİNALİ HALA BU MU? EN KÜÇÜK İLÇELERDE BİLE DAHA MODERN TERMİNALLER İNŞA EDİLMİŞ, BU NASIL BİR ŞEY?

16-         KARŞIYAKA-UĞURLU YOLU NE OLDU ?

17-         KARŞIYAKA-TOKLU VADİSİ PROJELERİ NE DURUMDA?

18-         BU MEYDANIN HALİ NE? HALA TAMAMLANAMAMIŞ, ESKİ BELEDİYE BİNASI RESTORASYONU KAÇ YILDIR BİTİRİLEMEMİŞ. BU NASIL BİR YATIRIM PLANLAMASI. TRABZON TURİZM KENTİ OLMAYACAK MIYDI?

19-         MEYREMANA MANASTIRI RESTORASYONU HALA MI DEVAM EDİYOR?  CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 100.YILINDA MI HİZMETE GİRECEK?

20-         KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ NE OLDU? SEKİZ YILDA HANGİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ TAMAMLADINIZ? ZAĞANOS, TABAKHANE, ÇÖMLEKÇİ, SOTKA (NARLI BAHÇE), PELİTLİ. BU PROJELERE NE OLDU? NİÇİN YÜRÜMÜYOR ?

21-         KANUNİ BULVARI NE OLDU? NİÇİN BİTİRİLEMİYOR?

22-         GÜNEY ÇEVRE YOLU VAADİ NE DURUMDA? HALA PROJELERİNİZ BİTMEDİ Mİ? SİZ DAHA PROJELERİNİ BİTİREMEDİNİZ. BU NASIL BİR ÇALIŞMA, YAPIMI KAÇ YILDA BİTECEK?

23-         ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN DEVLET SAHİL YOLU PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. SORUN HALA ÇÖZÜLEMEDİ ? BU NASIL BİR ANLAYIŞ Kİ, YAPILAN BEŞİRLİ KAVŞAĞI YIKILIYOR. İTFAİYE KAVŞAĞINDAN ARAÇ GEÇMİYOR? ULAŞIMA HİÇBİR CİDDİ KATKI SAĞLAYAMIYOR. NEDEN?

24-         SAHİL YOLU ÜZERİNDE ULAŞIMI RAHATLATACAK OLAN ACİL ÇÖZÜM BEKLEYEN KAŞÜSTÜ, ERZURUM DEVLET KARAYOLU SAHİL BAĞLANTISI, DEİRMENDERE ESKİ ERZURUM YOLU BAĞLANYISI, ÇÖMLEKÇİ KAVŞAĞI VE SAHİL YOLU DÜZKÖY BAĞLANTISI KAVŞAĞI  ÇÖZÜMLERİ HALA NİÇİN GERÇEKLEŞTİRİLMİYOR ? 

25-         AKYAZI STADI HALA NİÇİN BİTİRİLEMEDİ? GECİKMENİN SEBEBİ NEDİR?  VS. VS.

NİHAYET SONUÇ ; HALKIN BU SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN GÖREV ALMADINIZ MI?  BU VE BUNUN GİBİ BİRÇOK VAAT NİÇİN GERÇEKLEŞMİYOR?  YENİ DÖNEMDE YUKARIDA AÇIKLANAN YATIRIMLAR GERÇEKLEŞMEYECEĞİ İÇİN TEKRAR NASIL HALKIN KARŞISINA ÇIKACAKSINIZ ? DİYE SORARDIM VE BU YATIRIMLARIN İVEDİLİKLE TAMAMLANMASI TALİMATINI VERİRDİM.

 

 

 

Son Güncelleme: 18.10.2016 12:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com