07 Temmuz 2016 Perşembe 10:08
Çömlekçi Halkına Bayram Müjdesi!

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı’nın bayramlaşma programı, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene AK Parti Trabzon milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta, Adnan Günnar ile Salih Cora, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Başkanı Haydar Revi, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Revi, “Giresun’da dün yaşanan helikopter kazasında şehit olanlara ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize hayırlı bir ömür temenni ediyorum” dedi.

MİLLETİN KARARINA BAKIN SONRA KONUŞUN
Muhalefetin yapmış olduğu eleştirilere de cevaplar veren Başkan Revi, “CHP Trabzon İl Başkanı sürekli aynı şeyleri tekrar ederek partimize ve bizlere saldırmaya çalışıyor. Yaptıkları havanda su dövmekten başka bir şey değil. Biz icraatlarımızla, seçim sonuçlarımızla ve vatandaşlarımızın desteğiyle gerekeni yapıyoruz. Önce milletimiz ne diyor baksınlar. Şehrimize yapılan yatırımlara baksınlar ve seçimden sonraki hızlı bir şekilde yaptığımız yatırımlara baksınlar. Bunların il başkanı da ilçe başkanı da aynı. Önce siz bir milletin kararına bakın sonra konuşun. Biz MHP’ye de sadece ‘Hayırlı olsun’ dedik ama kalkmış MHP’nin İl Başkanı da kendisine bir görev edinerek metin yayınlıyor. Metnin içi de boş şeyler, onlara da vereceğimiz cevap şudur 1999 ve 2001 yılları arasına bir bakın sorduğunuz soruların cevabı oradadır” diye konuştu.

GÜMRÜKÇÜOĞLU’NDAN ÇÖMLEKÇİ MÜJDESİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 2. etabıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunarak bayram müjdesi verdi. Gümrükçüoğlu, “Değerlendirme şirketleri ile beraber vatandaşın 2. etaptaki binalarının kıymetini yükselttik. Bilinsin ki kıymeti yükseltilen binaların herhangi bir şekilde mahkemede değerinin yükseltilmesi gibi bir durumu yoktur. Biz kamu olarak mahkeme gitme yolunu hiçbir zaman uygulamayacağız. Çömlekçi’de mağduriyet olmaması adına birinci etapta mahkeme yoluyla yükseltilen değerlerden de daha fazla değer artırımına gittik. Vatandaşın kendi lehine olan bu durumu değerlendirmesi elzemdir” ifadelerini kullandı.

CORA’DAN PEKŞEN’E DOKUNULMAZLIK ELEŞTİRİSİ
Başkan Gümrükçüoğlu’nun ardından konuşma yapan Milletvekili Cora, “Yaşadığımız terör olayları bayram sevincimizi kursağımızda bırakmıştır. Terör sadece Türkiye’nin değil dünyanın bir gerçeği ve coğrafyamızın da kadim bir sorunu hale gelmiştir. Biz terörle mücadele ederken CHP’yi aynı kararlılıkta göremiyoruz. CHP kendi vekillerine talimat vererek Doğu’da terör raporu tuttular. Terör odaklarını cesaretlendirmek adına askeri suçlu teröristi haklı gösteren raporlar tutarak CHP’li vekiller bu raporlara imza attı. Biz de bu durumu gördüğümüzde seyirci kalmadık ve dokunulmazlıkların kalkması noktasında bir duruş ortaya koyduk. PKK’ya platonik aşk yaşayan CHP’lileri biliyoruz da bir Trabzon Milletvekili olan Haluk Pekşen Ağabey’e ne oldu? Dokunulmazlıklarla alakalı Anayasa Mahkemesi’ne neden başvurdu?” diyerek CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’i eleştirdi. Giresun’daki helikopter kazasında şehit düşün askerler ile eşleri ve çocukları için Ordu-Giresun Havalimanı’nda düzenlenen törene katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ise, telekonferans sistemiyle salona bağlandı ve partililerin bayramını kutladı.

İLKHABER/MERYEM AKGÜN

Son Güncelleme: 07.07.2016 10:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com