18 Mayıs 2016 Çarşamba 10:02
Destan Değil Ceza Makbuzu!

Trabzon’da Maçka, Esiroğlu ve Çağlayan’a dolmuşçuluk yapan 65 şoför, yolcuların ısrarla Meydan’da inmek istemesi üzerine büyük sorun yaşıyor. Esiroğlu Durak Başkanı Hayati Aydın, “Toplam 65 şoför arkadaşım ekmek parasının peşinde mücadele ediyor. Bizler yolcularımızı, ısrarlı istekler üzerine durak yerimiz olan Çömlekçi’de değil de Meydan’da Trabzon Barosu’nun önünde indiriyoruz. Çünkü yolcu, dolmuşa binmeden ‘Eğer Meydan’a çıkacaksanız binerim’ şartını koşuyor. Biz de ekmeğimizden olmamak için trafiği de sıkıştırmadan Baro binasını arkasından dolanarak hem yolcunun talebini yerine getiriyoruz, hem de trafiği sıkıştırmıyoruz. Fakat hemen trafik cezası yiyoruz” şeklinde konuştu.

TRAFİK CEZALARI İŞ BIRAKMA NOKTASINA GETİRDİ
Dolmuş esnafı, trafik cezaları nedeniyle iş bırakma noktasına geldiklerini belirterek, “Meydan’a çıkmazsak yolcu bizi tercih etmiyor, çıktığımızda da ceza yiyoruz. Her iki türlü de ekmeğimizden oluyoruz, çözüm istiyoruz. 65 arkadaşın içinden yaklaşık 30’u trafik cezaları nedeniyle ceza puanını doldurdu. Polisten kaçıyorlar çünkü ehliyetlerine el konulacak. 2 arkadaşımız binlerce liralık ceza nedeniyle iş bıraktı. Zaten ne kazanıyoruz ki? Ehliyet bizim dükkan anahtarımızdır. Çok zor durumdayız. Bütün otobüsler sahilden kalkarken bir tek Maçka otobüsü Meydan’dan kalkıyor. Zaten bu durum bizim ekmeğimize darbe vuran en büyük etkenlerden. Haksız rekabet var. Yetkililerden bu konuda bize esneklik göstermelerini ve yardımcı olmalarını istiyoruz. Yaklaşık 4 bin imza topladık. UKOME’ye sunduk, vatandaş dolmuştan Meydan’da inmek istiyor. Vatandaşın talebini dikkate alsınlar, bizi de ekmeğimizden etmesinler” şeklinde görüş bildirdi.

UKOME BİZİ BİLGİLENDİRSİN
Esiroğlu Durak Başkanı Hayati Aydın ve şoförler Yetkin Bayrak, Orçun Yalçınkaya, Yaşar Ceylan, Muhammet Keskin, Emre Bayrak, Necmettin Aydın, Köksal Turan, Servet Bayrak, İsmail Yazıcı ile Muammer Göktürk, konuyla ilgili UKOME’ye sundukları 4 bin imza için yetkililerden açıklama istedi. Şoförler, Meydan’a çıkmalarının neden yasak olduğu konusunda bilgilendirme talep ederek, vatandaşla karşı karşıya gelmek istemediklerini ifade etti.

(İlkhaber / Meryem AKGÜN)

Son Güncelleme: 18.05.2016 10:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com