04 Eylül 2016 Pazar 12:31
D.Karadenizli Balıkçı Hayal Kırıklığı Yaşıyor

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, olumsuz hava şartları nedeniyle dört gündür Doğu Karadeniz'de balık avı yapılamadığını söyledi.

Arslan, yaptığı açıklamada, denizlerce av yasağının 1 Eylül itibarıyla sona erdiğini anımsattı.

Büyük umutlarla sezonun açılışını beklediklerini ancak sürecin istedikleri gibi gelişmediğini dile getiren Arslan, "Olumsuz hava şartları nedeniyle dört gündür Doğu Karadeniz'de balık avı yapılamıyor. Bölge balıkçıları için sezon hayal kırıklığıyla başladı." dedi. 

Arslan, aylarca denize açılmak için sabırsızlıkla 1 Eylül'ü bekleyen balıkçı teknelerine olumsuz hava şartlarının mani olduğunu belirterek, "Bölgemizde birkaç gündür etkili olan yağış ve fırtına, balıkçılarımızın denize açılmasına müsaade etmiyor. Özellikle küçük balıkçılarımız henüz denize çıkabilmiş değil. Açılabilen büyük takımların birçoğu da istenilen düzeyde balıkla geri dönmedi. Havaların düzelmesini bekliyoruz." diye konuştu. 

Batı Karadeniz ve Marmara'da, Doğu Karadeniz'e göre yoğun balık avı söz konusu olduğuna işaret eden Arslan, birkaç gündür yöredeki tezgahları, bu bölgelerde avlanan balıkların süslediğini kaydetti.

Son Güncelleme: 04.09.2016 12:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com