18 Temmuz 2016 Pazartesi 17:38
DKİB'den Darbe Girişimine Tepki

Gürdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, demokrasisine sahip çıkan, darbe yapmaya kalkan hainlere darbe vuran Türk milleti ile gurur duyduklarını belirterek, tarihe geçecek demokrasi bayramını kutladıklarını, bu uğurda canlarını feda eden aziz demokrasi şehitlerine de Allah'tan rahmet dilediklerini ifade etti. 

Bu zaferi kazanmada dik duruşuyla büyük emeği olan başta Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, hükumete, parlamentoya, kahraman polis ve hainlere teslim etmedikleri ülkenin güveni olan kahraman Türk ordusuna şükranlarını sunan Gürdoğan, şunları kaydetti:

"Yıllardır ülkemize ihanet içinde olan ve kurumların içinde kamufle olmuş bu hain örgütün en alt kademesine kadar yok edilmesi en büyük dileğimizdir. Ülkemizin kalkınmasını gelişmesini istemeyen dış güçlerin taşeronluğunu yapan bu hain FETÖ örgütü mensupları ile taşeronluğunu yaptıkları efendilerinin hevesleri kursaklarında kalmıştır. Ülke ekonomisinin çökeceği, finans piyasasının alt üst olacağı beklentisi içinde olan iç ve dış düşmanlarımız, her şeyin normal seyrinde devam etmesi ile ikinci büyük şoka uğramıştır. Türkiye Cumhuriyetinin büyük devlet olduğunu ve asla bileğinin bükülemeyeceği gerçeği artık kafalarına dank etmiştir. Bizler ihracatçılar olarak, halkımızın bu kahramanlığı karşısında, daha fazla üretmek ve daha fazla ihracat yaparak halkımızın refah seviyesini en üst noktalara ulaştırmak için çalışmalarımızı şevkle kaldığımız yerden sürdürmeye devam ediyoruz. Bu tür olaylar bizlerin değil şevkini kırmak, Ülkemiz için daha çok çalışmak için bizleri motive etmektedir. İhracatçılar olarak, ekonomi alanında da ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisi içinde yerini alması için var gücümüzle yurt dışı piyasalarda mücadelemizi sürdüreceğiz. Ülkemizin hizmetindeyiz, büyük Türk milleti ile gurur duyuyoruz."

Son Güncelleme: 18.07.2016 17:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com