06 Eylül 2016 Salı 13:43
Düzenli'den Gümrükçüoğlu'na Veryansın!

Çömlekçi-İskenderpaşa Mahallelerini Koruma, Yaptırma ve Güzelleştirme Derneği, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde toplandı. Dernek Başkanı Dursun Ali Düzenli TOKİ ve Büyükşehir Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ateş püskürerek, “Çömlekçi’de 1. etap hakkını mahkeme yoluyla aldı. Şimdi 2. ve 3. etap takriben 50 dönüm arazi çözüm beklemektedir. Bu sorun karşısında vatandaşın hakkını alabilmesi için iki yol vardır. Birinci yol, imar planı yapılır, vatandaş kendi parselini ister yapar, isterse kat karşılığı verir. İkinci yol ise vatandaşın konutu ve iş yeri Pelitli örneğinde olduğu gibi ister konutu ve iş yerini alır, isterse maddi karşılığını alır” dedi.

HALA KANDIRMAYA DEVAM
Düzenli, Gümrükçüoğlu’na seslenerek, “Sayın Başkan ‘Kamu mahkemeye gitmeyecek’ diyor. Bunun manası mahkemeye gitmeyin, hakkınızı vereceğiz, demektir. Milletin hakkını ver, sen kimle dans ediyorsun? Trabzon Belediyesi ve TOKİ vatandaşı yormadan bu işi çözmelidir. Şehrin ortası ve en kıymetli yeridir Çömlekçi, vatandaş hakkını almalıdır. Hala kandırmaya devam ediyorlar. Akyazı’da bile Karayolları metrekareye 7,5 TL ödemektedir. Biz Mardinlinin hakkını gel Trabzonluya ver demiyoruz ki?” diye konuştu. 

dsc_1139-001.jpg

SÜRE DOLDUĞUNDA TAZMİNAT DAVASI
Düzenli, verdikleri sürenin dolduğunu ifade ederek, “Daha önce belirttiğimiz gibi verdiğimiz süre dolmaktadır. 31.12.2016’ya kadar imar planı yapılsın. Yapılmadığı ve çözüme gidilmediği takdirde 01.01.2017’den itibaren yıllardır eli kolu bağlanan malını satamayan, inşaatını yapamayan vatandaş tazminat davası açacaktır. Aklınızı başınıza toplayın, hava atmayın. Tüm uyarılarımızın dikkate alınmasını ve çözüme kavuşmasını temenni ediyoruz” sözlerini sonlandırdı. 

(İlkhaber / Meryem AKGÜN)

Son Güncelleme: 06.09.2016 13:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com