19 Nisan 2016 Salı 09:02
Düzenli’nin Çağrısı Karşılık Bulmadı

Trabzon’un Ortahisar ilçesi Çömlekçi mahallesinde yapımı süren kentsel dönüşümün 3. etabında sorunlar bitmek bilmiyor. Çömlekçi İskenderpaşa Mahallerini Koruma, Yaptırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dursun Ali Düzenli’nin imar planında değişiklik talep ettiği basın açıklamasının ardından, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu sert açıklamalarda bulunmuştu. Düzenli’nin gerçeği yansıtmayan açıklamalarda bulunduğunu savunan Gümrükçüoğlu, rantçılık suçlaması yapmıştı. Gümrükçüoğlu’nun açıklamalarına cevap veren Düzenli, “İmar planı yapmadan, vatandaşla istişare yapmadan TOKİ ile anlaşan kim? Bırakın milletin yakasını, siz ve ekibiniz projeden anlamazsınız. 31 Aralık 2016’ya kadar imar planı bekliyoruz. Yapılmadığı takdirde vatandaş 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren tazminat davası açacaktır” dedi.
 

YA HAKKIMIZI VERİN YA DA YAKAMIZDAN DÜŞÜN
Gümrükçüoğlu’na meydan okuyan Düzenli, şunları kaydetti: “Ya milletin hakkını vereceksiniz ya da milletin yakasından düşeceksiniz. Seçim yaklaştığında afişleri asıp, iş makinesi getiriyorsun, seçim bitince hiçbiri yok. Yalan iş bu değil mi? Gümrükçüoğlu, seçilmiş olabilirsin ama sen benim talebemsin. Ağza alınmayacak laflar ediyorsun. Seni bu sorunları konuşmak üzere canlı yayına davet ediyorum. Eğer gelmezsen bir daha bu sorunları konuşma hakkın olmaz. İnsanların aklında soru işareti bırakıyorsun. Evet, ben müteahhidim, vazgeçecek de değilim, ama orada yapılan hiçbir işe talip olmayacağım. Sadece imar planını yap ver. Kimse ağlamasın.”

POLEMİĞİMİZ SÖZ KONUSU OLMAZ
Gümrükçüoğlu ise, Düzenli’nin çağrısına, “Sayın Dursun Ali Düzenli’nin talebesi olduğumu hatırlamıyorum. Kimin haddini bilmediğini ise toplum takdir eder. Kendisinin hangi hususlarda yalan beyanlarda bulunduğunu açıklamamda belirtmiştim. Muhatabımız şahıslar değil, halkın kendisidir. Dolayısıyla bozgunculuk yapanlarla açık oturumumuz, polemiğimiz söz konusu olmaz. Kamuoyu kimin ne yaptığını görüyor. Biz Belediye olarak toplumun yararına olanı halka arz ediyoruz” şeklinde yanıt verdi.

(İlkhaber / Meryem AKGÜN)

Son Güncelleme: 19.04.2016 09:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com